PRZYPIĘTY WOKÓŁ KLUBU

Z obozu rywala: Stal Brzeg

Wydaje się, że demony, które jeszcze tak niedawno wisiały nad brzeskim klubem, zostały przepędzone. Chodzi oczywiście o sytuację drużyny Stali Brzeg w trzecioligowej tabeli, bowiem po 10. kolejce klub z Opolszczyzny wylądował w strefie spadkowej grupy III. Po czwartej porażce z rzędu z funkcją pierwszego trenera pożegnał się Piotr Jacek, którego 3 października zastąpił Marcin Domagała.

Efekt „nowej miotły” zadziałał jakby z opóźnionym zapłonem, ponieważ brzeżanie pod jego wodzą po raz pierwszy zwyciężyli dopiero po miesiącu, choć porażka z Ruchem Chorzów na otwarcie jego „rządów”, była pierwszą i ostatnią zarazem. Od 5 października Stal jest więc niepokonana, ale dorobek punktowy jak rdza zżerają jej notoryczne remisy. Tych było aż cztery, w tym z drużynami, które szorują po dnie tabeli – LZS-em Starowice (1:1) i Zagłębiem II Lubin (1:1). Optymizmem napawają za to wygrane z wyżej notowanymi – Rekordem Bielsko-Biała (4:1) i Ślęzą Wrocław (2:1).

Ekipa z Brzegu preferuje głównie mecze u siebie i to tam zdobywa punkty. Na wyjeździe Stal jeszcze w tym sezonie nie zwyciężyła(!), pięć razy zremisowała i dwa razy przegrała. Najskuteczniejszymi w zespole naszych najbliższych rywali są aktualnie Damian Celuch i Dominik Wejerowski, obaj z pięcioma trafieniami. Wszystkie ruchy kadrowe w obozie żółto-niebieskich odnajdziemy z Skarbie Kibica katowickiego Sportu.

[Bramkarze:] Hubert Bentkowski (01), Konrad Nędzyński (01), Amin Stitou (93), Adrian Szady (97).

[Obrońcy:] Bartłomiej Kolanko (95), Jakub Kowalski (01), Mariusz Krupnik (97), Michał Maj (97), Piotr Niewieściuk (93), Dawid Pożarycki (91), Kamil Szubertowski (97), Dawid Kamiński (95)

[Pomocnicy:] Damian Celuch (90), Mateusz Cieślik (98), Karol Danielik (94), Tomasz Gajda (95), Daniel Jankowski (00), Bartłomiej Kulczycki (96), Michał Kuriata (99), Bartosz Łukawiecki (02), Jakub Smok (00), Michał Szymczyk (02), Dominik Wejerowski (92).

[Napastnicy:] Mateusz Dychus (00), Dominik Kuboń (01), Krzysztof Staśkiewicz (99).

[Przyszli:] Kowalski (Lider Włocławek), Kuboń (Śląsk Wrocław), Niewieściuk (Piast Żmigród), Staśkiewicz (Górnik Polkowice), Szady (IL Brodd), Szymczyk (Zagłębie Lubin), Wejerowski (Foto-Higiena Błyskawica Gać), Kamiński (Motor Lublin).

[Odeszli:] Łukasz Chodyga, Kewin Paszek, Piotr Stępień (szukają klubów), Dawid Gawroński (Skalnik Gracze), Jakub Horański i Marcin Nowacki (LZS Starowice Dolne), Patryk Poręba (Miedź Legnica), Szymon Przystalski (Gwarek Tarnowskie Góry), Łukasz Żegleń (Polonia Środa Wielkopolska).