PIERWSZA DRUŻYNA

MKS szykuje się do zimowej przerwy. Na roztrenowanie Unia Krapkowice

Już w najbliższy czwartek biało-niebiescy rozegrają ostatni w tym roku mecz. O godzinie 18.00 do Kluczborka przyjedzie Unia Krapkowice, piąta drużyna Bank Spółdzielczy w Leśnicy 4 ligi opolskiej.

– Podstawowym celem tego sparingu jest przyjrzenie się zawodnikom, którzy podczas rundy jesiennej grali mało, rzadko albo wcale. Mam takich chłopaków w kadrze, którzy nie dostali w pełni swojej szansy, a niektórzy tylko trenowali. Oczekują od nich potwierdzenia przydatności do zespołu. Żadna gra wewnętrzna nie pokaże tego tak, jak starcie z innym rywalem, nawet tym z niższej klasy rozgrywkowej – wyjaśnia trener Jan Furlepa.

Szkoleniowiec naszego trzecioligowca ma już rozpisany cały zimowy okres przygotowawczy. Nasi chłopcy ostatni trening AD 2019 odbędą 4 grudnia. Później mogą sobie pozwolić na tak zwane leżenie kołami do góry, ale od 17 grudnia muszą założyć sport testery i obowiązywał ich będzie trening indywidualny. Ponowna zbiórka nastąpi już w 2020 roku, dokładnie 7 stycznia.

Zanim odbędzie się spotkanie z czwartoligowcem, nasza drużyna przejdzie badania wytrzymałościowe i wydolnościowe. Na testowe granie naszego zespołu serdecznie zapraszamy, a dokładną jego lokalizację (wszystko zależy od warunków atmosferycznych 28 listopada) podamy na klubowej stronie na Facebook-u.