PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Biało-niebiescy powiesili buty na kołkach

Dokładnie w Barbórkę drużna naszego trzecioligowca zakończyła oficjalnie jesienną część sezonu. Przerwa w uprawianiu futbolu potrwa do 7 stycznia, bo to właśnie tego dnia biało-niebiescy rozpoczną przygotowania do wiosennej rundy rewanżowej.

Precyzując start zimowego okresu przygotowawczego 2020, warto podkreślić, że na pierwszej zbiórce wielkiego kopania piłki także nie będzie. MKS-iacy rozruszają się tylko na boisku i generalnie podpiszą listę obecności. Przedstawią też wyniki badań lekarskich, które zobowiązani są wykonać do 6 stycznia.

Przez następne dwa dni (8 i 9 stycznia) nasi chłopcy przejdą testy wydolnościowe. Pierwszą część przygotowań zakończy zgrupowanie treningowo-szkoleniowe, które odbędzie się od 26 stycznia do 1 lutego, z wykorzystaniem wszelkich dobrodziejstw infrastrukturalnych kluczborskiego Kampusu Stobrawa.

Trener Jan Furlepa bardzo szczegółowo rozpisał okres szlifowania formy do piłkarskiej wiosny. Plan pracy uwzględnia zajęcia w hali, na siłowni, regularną odnowę biologiczną, rzecz jasna mecze sparingowe oraz wspomniane wyżej badania wydolnościowe. Nie jest wykluczone, że w naszej kadrze nastąpią zimą pewne korekty, ale póki co jest zbyt wcześnie by o tym informować.