PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Biało-niebiescy wznowili zajęcia treningowe

Tuż przed godziną 16.30 zamknięta została noworoczna lista obecności naszego trzecioligowca. Trener Jan Furlepa odfajkował każdego z przybyłych, ale zanim to zrobił, każdy z zawodników zameldować się musiał na wadze. Na pierwszej w nowym roku roku zbiórce zameldowali się po kolei następujący piłkarze: Paweł Gierak, Łukasz Szukiełowicz, Kamil Nykiel, Kamil Jurasik, Bartosz Szepeta, Adam Orłowicz, Patryk Palat, Bartosz Włodarczyk, Adrian Kowalski, Norbert Jaszczak, Michał Mazur, Oskar Skuza, Jakub Szymański, Jaku Ryś, Aleksander Jelonek, Arkadi Herasymow, Krzysztof Stodoła, Dustin Janik i Bartosz Jeziorowski.

Z różnych powodów w inauguracyjnych zajęciach nie uczestniczyli: Michał Kolbusz, Miłosz Paradowski i Marcin Jantos. Obecny był za to kontuzjowany, a noszący aktualnie specjalną ortezę, Kamil Nitkiewicz, który rundę wiosenną ma z głowy, ale pozostaje dobrym duchem drużyny.  – To był typowy trening wprowadzający, po długim rozbracie z piłką, taka „ogólnorozwojówka”, czyli rozciąganie, bieganie i trochę zabawy z piłką. W sumie pracowaliśmy godzinę i 10 minut, i w tym klimacie pozostaniemy do soboty, kiedy zaczniemy naprawdę solidnie trenować. Bardzo się cieszę, że w trakcie przerwy świątecznej zawodnicy nie leżeli do góry brzuchem, o czym świadczą wskazania podczas ważenia – mówił po premierowej zbiórce 2020, trener Jan Furlepa.

Biało-niebieskich czekają teraz badania wydolnościowe oraz gra wewnętrzna, która zaplanowana została właśnie na najbliższą sobotę.  – Zanim pojedziemy na pierwszy sparing, chcę przyjrzeć się kilku nowym zawodnikom. Mamy ubytki kadrowe w zespole i będziemy poszukiwać nowych graczy, którzy podejmą wyzwanie i wypełnią tę lukę – dodał na koniec szkoleniowiec MKS-u. Nasi chłopcy pierwszą grę kontrolną odbędą w miejscowości o nazwie Nieboczowy, kiedy 15 stycznia (środa, godz. 17.00) zmierzą się z pierwszoligowym GKS-em Jastrzębie Zdrój.