PIERWSZA DRUŻYNA

GKS Jastrzębie pierwszym zimowym rywalem

Biało-niebiescy zaczynają zimowy maraton sparingowy. Na pierwszy ogień sztab szkoleniowy umówił się z ekipą bardzo solidnego reprezentanta Fortuna 1 ligi. Mecz z GKS-em Jastrzębie Zdrój odbędzie się w miejscowości Nieboczowy, w środę (15 stycznia), o godzinie 17.00.

Rywal w ostatnich latach jest na fali. Warto przypomnieć, że jeszcze w sezonie 2016/2017 grał w piłkę w tej samej lidze, w której dziś występuje MKS. Z jastrzębianami o punkty mierzyliśmy dwukrotnie (sezon 2027/2018) i dwa razy przegraliśmy 1:5 i 0:1. Kontrolnie po raz ostatni sparowaliśmy półtora roku temu. 11 lipca 2018 roku na własnym terenie zwyciężył GKS 1:0.

Zespół prowadzony przez Jarosława Skrobacza okres przygotowawczy do wiosennej rundy rewanżowej rozpoczął 8 stycznia i znajduje się na podobnym etapie treningowym. Środowe spotkanie będzie dla obu ekip premierowym w roku 2020.