PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Zima 2020 [sparing 1]: GKS Jastrzębie SA – MKS Kluczbork 3:0 (0:0)

Biało-niebiescy do pierwszych w 2020 roku zawodów kontrolnych podeszli dwiema jedenastkami. Na pierwszy ogień poszedł niemalże ligowy skład i była to bardzo dobra połowa w naszym wykonaniu. Bardzo podobnie środowy mecz ustawili gospodarze co sprawiło, że sparing mógł się podobać.

Miejscowi lepiej operowali piłką, ale nasza drużyna nie ustępowała i tak naprawdę na placu gry nie było zbytnio widać różnicy dwóch klas rozgrywkowych, która obie ekipy dzieli. W trakcie pierwszych 45 minut dwie świetne interwencje pokazał Jakub Szymański. W ofensywie też było nieźle, w poprzeczkę trafił Kamil Jurasik, z kolei Jakubowi Rysiowi zabrakło precyzji, kiedy mierzył z 14 metra.

Po zmianie stron przewaga jastrzębian była już bardziej widoczna. Nasz zespół wystąpił w bardzo eksperymentalnym zestawieniu i stracił trzy gole. Najpierw na listę strzelców wpisał się Kamil Adamek, który wykorzystał swoje warunki fizyczne po dośrodkowaniu z kornera. Rezultat doprecyzował dwoma trafieniami Farid Ali. Ukrainiec przy golu numer dwa skorzystał z prostopadłego podania i po długim rogu pokonał Bartka Jeziorowskiego, a spotkanie zamknął „do pustaka”, kończąc składną akcję całego zespołu.

Już w najbliższą sobotę (18 stycznia) czeka nas  bardzo interesujący sprawdzian z liderem grupy III 3 ligi, Śląskiem II Wrocław. Na boisko ze sztuczną trawą kampusu Stobrawa zapraszamy na godzinę 12.00.

Zima 2020 [sparing 1]: GKS Jastrzębie SA – MKS Kluczbork 3:0 (0:0), Nieboczowy, 15 stycznia godz. 17.00

Bramki: Kamil Adamek 57 (głową), Farid Ali 78, 81

MKS (I połowa): Szymański – Orłowicz, Gierak, Szukiełowicz, testowany, Włodarczyk, Nykiel, Mazur, Jurasik, Ryś – Janik

MKS (II połowa): Jeziorowski – Paradowski, Jelonek, Herasymow, testowany, testowany, Palat, Szepeta, Jaszczak, testowany – Kowalski

Trener Jan Furlepa

GKS (I połowa): Otczenaszenko – Kulawiak, Jaroszek (30. Bojdys), Szymura, Liszka, Norkowski, Mróz (30. testowany), testowany, Jadach, Szczęch, Szczepan

GKS (II połowa): Drazik – Słodowy, Bojdys, Szymura (60. Jaroszek), Gojny, Tront, testowany (60. testowany), testowany, Skórecki (78. Łaski), Ali, K. Adamek (78. Gaszka)

Trener Jarosław Skrobacz