PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Zima 2020 [sparing 2]: MKS Kluczbork – Śląsk II Wrocław 2:4 (1:2)

W pierwszej połowie goście częściej przebywali pod naszą bramką i wypracowali sobie trzy bardzo dobre okazje. Dwa razy świetnie piłkę bitą w krótki róg wyciągał Bartek Jeziorowski. Nasz młodzieżowy golkiper wygrał także pojedynek sam na sam z Maciejem Buławskim, ale szarżującego Kewina Głownikowskiego zdaniem arbitra powstrzymał nieprawidłowo i skapitulował po rzucie karnym wykonanym pewnie przez Adrian Sobczaka.

W tak zwanym międzyczasie świetną okazję zaprzepaścił z 6 metrów Adrian Kowalski. Biało-niebiescy złapali jednak kontakt. Kapitalnym uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego popisał się Kamil Nykiel, pięć minut przed gwizdkiem na przerwę. Futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki i zatrzepotała w siatce – przepiękny był to gol.  Trzeba dodać, że nasza ekipa znów wystąpiła dwiema różnymi jedenastkami, z czego sześciu graczy otrzymało status zawodnika testowanego.

Na kolejną bramkę czekaliśmy do 69 minuty. Prowadzenie dla przyjezdnych podwyższył, zdaniem wielu obserwatorów, z ewidentnej pozycji spalonej, wspomniany już junior WKS-u – Głownikowski. W tej odsłonie obie drużyny solidnie na placu gry pracowały, głownie w środku pola i już tylu sytuacji nie stworzyły, ale w końcówce dały sobie po razie. Najpierw rezultat poprawił dla Kluczborka jeden z piłkarzy testowanych, z dystansu, i znów było to trafienie „palce lizać”. Z kolei Paweł Fediuk ustalił wynik posyłając futbolówkę do tzw „pustaka”, 120 sekund przed zamknięciem zawodów.

Następny mecz kontrolny nasz trzecioligowiec rozegra w Częstochowie. Już w następną sobotę (25 stycznia, o godz. 11.00, zmierzy się ze Skrą, reprezentantem 2 ligi.

Zima 2020 [spring 2]: MKS Kluczbork – Śląsk II Wrocław 2:4 (1:2)

Bramki: Kamil Nykiel 40, testowany 84 – Mathieu Scalet 28, Adrian Sobczak (karny) 38, Kewin Głownikowski 69, Paweł Fediuk 88

MKS (I połowa): Jeziorowski – testowany, Gierak, Jelonek, Paradowski – testowany, Nykiel, testowany, Palat, Jaszczak – Kowalski

MKS (II połowa): Szymański – Orłowicz, Szukiełowicz, testowany – Włodarczyk, Mazur, Szepeta, testowany, Ryś, Jurasik – testowany

Trener Jan Furlepa