PIERWSZA DRUŻYNA

Skra Częstochowa kolejnym zimowym rywalem

Biało-niebiescy sposobią się do trzeciej w tym roku gry kontrolnej. W najbliższą sobotę (25 stycznia, godz. 11.00, Loretańska 20) zmierzą się na wyjeździe z drugoligową Skrą Częstochowa. Rywal broni się przed spadkiem. Ekipa spod Jasnej Góry rundę jesienną zakończyła bowiem pod kreską, z dorobkiem 22 punktów, które daje 16 miejsce w tabeli.

Częstochowianie są na bardzo podobnym etapie przygotowań do rundy rewanżowej. Drużyna prowadzona przez Pawła Ścieburę rozegrała także dwa test-mecze, ale oba zwycięskie (Stal Brzeg 2:0, RKS Radomko 2:1). W inauguracyjnym przetarciu dwa gole zdobył doskonale nam znany Dawid Wolny. W ekipie drugoligowca jest jeszcze inny były gracz MKS-u, Lucjan Zieliński, a to jeden z najnowszych nabytków przeciwnika.

Sobotni sparing będzie też szczególny dla Aleksandra Jelonka, który z końcem ubiegłego roku zakończył wypożyczenie – właśnie ze Skry. Generalnie najbliższa „kontrolka” zdecyduje o obsadzie obozu treningowo-szkoleniowego, który nasi chłopcy rozpoczną już w najbliższą niedzielę. Kogo na listę uczestników wpisze trener Jan Furlepa, zależy także od postawy naszych zawodników przeciwko Skrze. O ile nasz trener „kupił” pierwszą połowę premierowego starca z GKS-em Jastrzębie, tak do pozostałych trzech miał sporo uwag.