PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Zima 2020 [Sparing 3]: Skra Częstochowa – MKS Kluczbork 5:1 (1:1)

Sobotni występ naszej drużyny pod Jasną Góra zaczął się bardzo obiecująco. Już w 9 minucie Norbert Jaszczak idealnie obsłużył Bartosza Włodarczyka, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Warto dodać, że nasi mieli widoczną dosyć przewagę. Niezłe okazje zwiastujące podwyższenie dostali w tej części gry wspomniany już Jaszczak oraz Kamil Nykiel, ale nie były to sytuacje z tak zwanej “setki”.

Wyrównanie padło dosyć niespodziewanie, po dośrodkowaniu w pole karne i dosyć karkołomnej interwencji Jakuba Szymańskiego, który przepuścił futbolówkę przy tzw. krótkim słupku. Jako zdobywca gola do meczowego raportu wpisał się obrońca gospodarzy, Oktawian Obuchowski. Od tego momentu MKS trochę oddał inicjatywę, choć miejscowi nie wypracowali sobie w zasadzie nic takiego, co pozwoliłoby im na stałe odwrócić losy spotkania.

Po zmianie stron obie ekipy dostosowały się do panujących o tej porze roku zwyczajów i na placu gry oglądaliśmy zupełnie inne jedenastki. W naszej drużynie testowanych było generalnie czterech zawodników, a ich pozycje na boisku odnajdziemy w zamieszczonym niżej składzie. Drugie 45 minut, i jak się później okazało – cały mecz, wygrali częstochowianie, którzy dysponowali swoją lepszą odsłoną kadrową.

Po akcji Rafała Brusiły, w 57 minucie na prowadzenie wyprowadził ich Dawid Wolny, a rezultat 8 minut później podwyższył z najbliższej odległości, wypożyczony z Rakowa Częstochowa, 19-letni Danian Pavlas. Koncert goli na “Lorecie” trwał w najlepsze. Jeszcze Wolny, wykorzystując tym razem błąd naszego sprawdzanego golkipera, trafił na 4:1, z kolei wisienkę na tort przyłożył przepięknym strzałem pod porzeczką Sebastian Rogala, czym zamknął końcowy wynik.

Następny mecz kontrolny nasza ekipa rozegra już w najbliższą środę. W Stobrawie, w trakcie zgrupowania, biało-niebiescy podejmą lidera BS 4 ligi opolskiej, Polonię Nysa. Początek o godzinie 18.00.

Skra Częstochowa – MKS Kluczbork 5:1 (1:1)

Bramki: Bartosz Włodarczyk 9 – Oktawian Obuchowski 25, Dawid Wolny 55, 79, Danian Pavlas 63, Sebastian Rogala 89

MKS: Szymański (46. testowany) – Orłowicz, Jelonek (46. Gierak), Szukiełowicz, testowany (46. Paradowski) – Włodarczyk (46. Janik), Mazur (46. Jurasik), Nykiel (46. Ryś), Jaszczak (46. Szepeta), Palat (46. testowany) – testowany (46. Kowalski)

Skra (I połowa): Kos –  Napora, Holik, testowany, Obuchowski, Niedbała, Zalewski, Nocoń, Kieca, Zieliński, Rumin Skra (II połowa): Biegański – Brusiło, Błaszkiewicz, testowany, Gołębiowski, Andrzejczak, Olejnik, Rogala, Kazimierowicz, Wolny, Pavlas