PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Zima 2020 [sparing 4]: MKS Kluczbork – Polonia Nysa 3:2 (1:0)

Pierwsza odsłona środowego testu z liderem 4 ligi nie dostarczyła zbyt wielu emocji. Gra toczyła się głównie w środku pola, z widoczną przewagą MKS-u, z której niewiele jednak wynikało. Poza zablokowanym strzałem Jakuba Rysia i ratunkową akcją Bartka Jeziorowskiego, na placu gry był „spokój”. Po dwóch kwadransach z 14 metrów przymierzył Paweł Baraniak, ale chybił. W następnej akcji już się nie pomylił. Zainicjował ją na prawej stronie Michał Mazur, który najpierw piłkę wywalczył, po czym precyzyjnie do zdobywcy gola dośrodkował.

Druga połowa nie przyniosła radykalnej zmiany oblicza spotkania. Nasz zespół nadal częściej był przy piłce, ale brakowało mu skutecznego zakończenia wypracowywanych sytuacji, no i odrobiny zimnej krwi w decydującym momencie. Swoje okazje mieli choćby Kamil Jurasik, czy Norbert Jaszczak, ale licznik goli stał niewzruszony. Nysanie jak już tylko coś zwietrzyli, to starali się pociągnąć do przodu. W 64 minucie ładnie z 16 metrów przymierzył Kacper Duda i pokonał Jakuba Szymańskiego.

Goście poszli za ciosem. 120 sekund po tym w polu karnym faulował Miłosz Paradowski i wspomniany już Duda, skutecznie egzekwując „karniaka”, wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Chwilę później kontuzji doznał  przymierzany do kadry Jan Jakacki i na zmianę powrotną wszedł Jakub Ryś. Jego ponowny kontakt z futbolówką momentalnie przyniósł wyrównanie. W końcówce szalę pierwszego w tym roku zwycięstwa przechylił Jaszczak. Nasz pomocnik „wykręcił” defensywę Polonii i palnął z lewej strony w długi róg.

Najbliższe zawody kontrolne biało-niebiescy rozegrają już w najbliższą sobotę. 2 lutego, o godzinie 12.00, podejmiemy w Stobrawie lidera grupy II 3 ligi, KKS 1925 Kalisz.

Zima 2020 [sparing 4]: MKS Kluczbork – Polonia Nysa 3:2 (1:0)

Bramki: Paweł Baraniak 34, Jakub Ryś 71, Norbert Jaszczak 80 – Kacper Duda 64, 67 (karny)

MKS: Jeziorowski (46. Szymański) – Paradowski (46. Orłowicz), Gierak, Szukiełowicz (46. Jelonek), Witkowski (46. Jakacki (70.Ryś)) – Palat, Mazur (46. testowany), Szepeta (46. Nykiel), Baraniak (46. Włodarczyk) – Ryś (46. Jaszczak), Kowalczyk (46. Jurasik)