PIERWSZA DRUŻYNA

Sparingowy półmetek z trzecioligowym liderem

Na zakończenie obozu treningowo-szkoleniowego, biało-niebiescy podejmą w Stobrawie KKS 1925 Kalisz. To bardzo ciekawa konfrontacja, ponieważ rywal występuje także w 3 lidze i jest liderem grupy II. Kaliską drużynę prowadzi doskonale znany z pacy z klubami ekstraklasy Ryszard Wieczorek.

W jego ekipie zadomowił się nasz jeden dobry znajomy. Chodzi o Roberta Tunkiewicza, który jesienią sezonu 2016/2017 był podstawowym zawodnikiem naszego pierwszoligowca. KKS pewnie zmierza do 2 ligi. W tabeli o pięć punktów wyprzedza Radunię Stężyca, a ostatniej i jedynej ligowej porażki w pierwszej rundzie doznał jeszcze we wrześniu.

Goście do tej pory grali kontrolnie dwa razy. Kila dni temu pokonali 3:0 zespół KS Pogoń Nowe Skalmierzyce z wielkopolskiej 4 ligi, z kolei jeszcze wyżej, bo aż 5:0, ograli innego trzecioligowca – RKS Radomsko. W tak zwanym międzyczasie do zespołu dołączył „Widzewiak”, pochodzący z Łodzi, 27-letni bramkarz, grający przez ostatnie 3 lata w japońskim zespole trzeciej klasy rozgrywkowej FC Imabari, Maciej Krakowiak.

W naszej ekipie w trakcie zgrupowania doszło do pewnych zamian kadrowych. O tym oraz o całym miesięcznym etapie przygotowań do rundy wiosennej, porozmawiamy nieco dłużej z trenerem Janem Furlepą. To dopiero po zakończeniu test-meczu z KKS-em. Na boisko ze sztuczną trawa zapraszamy w najbliższą sobotę (1 lutego), na godzinę 12.00.