- PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Zima 2020 [sparing 5]: MKS Kluczbork – KKS 1925 Kalisz 1:3 (0:1)

Startowe 20 minut sparingowej wiosny w Stobrawie należało do MKS-u, lecz nasi zawodnicy oddali tylko jeden celny strzał na bramkę, zresztą jak się okazało, jedyny w tej odsłonie. W 17 minucie czujność Macieja Krakowiaka sprawdził Patryk Palat, ale nowy nabytek KKS-u ładnie obronił. Później do głosu doszli ludzie Ryszarda Wieczorka, którzy wyraźnie ochłonęli i uporządkowali grę, szczególnie w środku pola.

W 33 minucie piłkę na krótki słupek otrzymał Kamil Sabiłło i wsadził ją tuż obok nogi Jakuba Szymańskiego. Swoje okazje miał jeszcze Mateusz Żebrowski, ale nasz golkiper był tym razem na posterunku. – Jesteśmy po najcięższych w okresie przygotowawczym treningach i to może być dzisiaj widoczne – mówił przed sobotnią gra kontrolną trener naszej drużyny, Jan Furlepa.

Zaraz na początku odsłony numer dwa w zamieszaniu w polu karnym faulował Paweł Gierak. Podyktowaną jedenastkę na gola zamienił Sebastian Kaczyński i lider grupy II odskoczył z prowadzeniem. Później na placu gry niewiele się działo. Obie ekipy postawiły na okładanie się ciosami i miały kłopot ze zorganizowaniem płynnej akcji zwiastującej zmianę wyniku.

Ten jednak się nie ostał i samej końcówce futbolówka trafiała do siatki. Nasi chłopcy złapali kontakt po celnym uderzeniu w długi róg Bartosza Szepety, przy asyście Jakuba Rysia, zaraz po tym jak do tzw. „pustaka” nie trafił Adrian Kowalski. Nie na długo jednak. Po 120 sekundach rezultat ustalił z bliska nowy nabytek „Dumy Kalisza”, Mateusz Majewski. Kilka chwil później kapitalnej okazji znów nie wykorzystał „Kowal”, który spudłował z 3 metrów. Następny sparing biało-niebiescy rozegrają za tydzień. 8 lutego, zmierzymy się w samo południe ze Stalą Brzeg.

MKS Kluczbork – KKS 1925 Kalisz 1:3 (0:1)

Bramki: Kamil Sabiłło 32, Sebastian Kaczyński 51 (karny), Mateusz Majewski 86 – Bartosz Szepeta 84

MKS: Szymański (46. Jeziorowski) – Orłowicz (46. Paradowski), Szukiełowicz (46. Gierak), Jelonek, Witkowski – Włodarczyk, Mazur (46. Szepeta), Nykiel (46. testowany), Ryś (46. testowany), Palat (46. Jaszczak) – Baraniak (46. Kowalski)

Trener Jan Furlepa

KKS: Krakowiak (46. Pawela) – Ślesicki (68. Zawistowski), Gawlik (68. Górski), Górski (46. Łydkowski), Radzewicz (46. Mączyński), Borecki (68. Majewski), Tunkiewicz (46. Szewczyk), Zawistowski (46. Hiszpański), Mateusz Majewski (46. Kamiński), Sabiłło (46. Poliński), Żebrowski (46. Kaczyński).

Trener Ryszard Wieczorek