- WOKÓŁ KLUBU

Zima trzecioligowców: Rajd po klubowych stronach naszych rywali

Zimowy okres przygotowawczy pod względem dostarczanych informacji bywa czasami bardziej intensywny, niż ten, kiedy gra się w piłkę. Doskonale wiemy, że w dzisiejszych czasach klubowa strona to pierwsze źródło informacji stamtąd pochodzących. Jak wygląda półmetek półmetek szlifowania formy do rundy wiosennej i czego dowiedzieć się możemy z internetowych serwisów uczestników grupy III 3 ligi?

Śląsk II Wrocław: W przypadku klubów z Ekstraklasy rezerwy ewidentnie są traktowane po macoszemu i trudno się temu dziwić. W serwisie lidera w tym roku pojawiła się tylko jedna informacja, o zremisowanym 25 stycznia sparingu z GKS-em 1962 Jastrzębie – 1:1.

Ruch Chorzów: 1:4 z GKS-em Tychy podczas zgrupowania w Kamieniu k. Rybnika. To „njus”, który wita nas na stronie głównej. Jest skrót meczu z pierwszoligowcem, podsumowanie „Akcja – aplikacja” i rozmowa z „Ecikiem”, czyli Łukaszem Janoszką, zimowym hitem transferowym w 3 lidze.

Polonia Bytom: To klub wielosekcyjny, więc najpierw na tak zwanej „ścianie powitalnej” należy odnaleźć zakładkę „Piłka Nożna”. Na pierwszym planie sparingowe 2:1 z Sarmacją Będzin oraz informacje transferowe: Filip Żagiel przedłuża kontrakt oraz Jarosław Czernysz wypożyczony na pół roku do Odry Opole. Jest też rozmowa z Adamem Żakiem – zimowym top transferem napastnika z GKS-u 1962 Jastrzębie.

Ruch Zdzieszowice: O transferach ani słowa. Jest za to informacja o zebraniu walnym. Są za to wyniki sparingów, wygranego 1:0 z LKS-em Bełk, zremisowanego 0:0 ze Stalą Brzeg i przegranego 0:2 z Odrą Opole. Oficjalnie wiadomo też, choć nie ze strony klubowej-kibiców, że właśnie do Odry na pół roku wypożyczony został Konrad Kostrzycki.

Gwarek Tarnowskie Góry: Dwa najważniejsze trzecioligowe przesłania to 5:2 z Sarmacją Będzin oraz pożegnanie „Koli”, cytujemy: Na wskutek klauzuli zapisanej w kontrakcie zawodnika, Kamil Bętkowski zmienia barwy klubowe i opuszcza zespół Gwarka Tarnowskie Góry. Po niezwykle udanej dla niego rundzie jesiennej popularny Kola przenosi się do grającego jeden szczebel rozgrywkowy wyżej, GKS-u Katowice.

Rekord Bielsko-Biała: Strona bielskiego klubu futsalem stoi, ale są aktualności z przygotowań piłkarzy trawiastych. Wisi terminarz wiosenny i ostatnie wyniki sparingów, które Rekord prowadzi dwiema drużynami, zatem: Rekord II Bielsko-Biała – Góral Żywiec 5:3, Rekord Bielsko-Biała – GKS Radziechowy-Wieprz 0:0. Jedyny transfer, to korekta w sztabie szkoleniowym bramkarzy, gdzie Mateusza Potocznego zastąpił Bartłomiej Nawrat.

Lechia Zielona-Góra: Tu strony nie udało nam się otworzyć, ale mignęła nam zakładka do Facebook-a. Do zakupu karnetów namawiają tam Wojciech Okińczyc i Artur Małecki, no i jest wielka zajawka najbliższej gry kontrolnej ze Świtem Skolwin.

Pniówek Pawłowice Śląskie: Na pierwszym miejscu info z obozu zespołu w Gutowie Małym i raport ze zwycięskiego sparingu 2:1 z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Ostatnie doniesienie kadrowe to odejście Wojciecha Łaskiego, młodego skrzydłowego wypożyczonego z GKS-u 1962 Jastrzębie.

Górnik II Zabrze: Hokejowy remis rezerw 4:4 ze Skrą Częstochowa, to jedyny na razie wpis z lutego dotyczący poczynań zaplecza drużyny z Ekstraklasy, która startuje już w najbliższy weekend. To jest priorytet doniesień z Roosevelta, a nie jakieś tam rezerwy.

Ślęza Wrocław: Przeczytamy kolejny odcinek z cyklu „Co słychać u naszych rywali?” oraz relację (zdjęcia) z wygranej 2:0 z GKS-em Katowice. Ostatnie kadrowe ruchy pochodzą jeszcze ze stycznia, kiedy klub z Oławki podziękował za występy: Marcinowi Wdowiakowi, Adrianowi Repskiemu, Szymonowi Tragarzowi, Jose Guiterrezowi, Kacprowi Koziarzowi i Bartłomiejowi Frasikowi. Nowych twarzy na razie oficjalnie brak.

Foto-Higiena Gać: Strona internetowa zmilkła w listopadzie ubiegłego roku i wszystko zdaje się popychać „Fejs. Panuje tam jednak swoistego rodzaju zamieszanie, dlatego nie zdecydujemy się na podążanie tym tropem.

ROW 1964 Rybnik: Dwa sparingi – 3:5 z Banikiem Ostrawa i 6:1 z Polonią Łaziska Górne pokazują rękę na pulsie kontrolnych zawodów. Jest szpaler dla odchodzącego z zespołu Przemysława Trytki, ale nie ma wzmianki o dotacji, która poprawi znane z doniesień medialnych nadszarpnięte finanse klubu. Miasto Rybnik podało bowiem, że klub otrzymał 600 tys. zł. gratyfikacji.

Stal Brzeg: Strona wita nas relacją z bezbramkowej kontrolki z Polonią Nysa oraz refleksjami z porażki 0:3 z GKS-em Katowice. Jedyna piłkarska twarz, to rozstanie z Mariuszem Krupnikiem, ala to jeszcze sprzed prawie miesiąca. Zbiorcze „do widzenia” zawiera za to artykuł dotyczący: Krzysztofa Staśkiewicza, Kamil Szubertowskiego oraz Dominika Wejerowskiego – z wolną ręką w poszukiwaniu pracodawcy. Ponadto wypożyczeni do klubów 4 ligi zostaną Daniel Jankowski, Jakub Smok oraz Hubert Bentkowski.

Miedź II Legnica: Tu na informacje liczyć można za pośrednictwem witryny Akademii Miedzi. W niej tylko wzmianka o tym,  że rezerwy zaczną ligę już 7 marca… Sparing Miedź II Legnica – Śląsk II Wrocław 1:2, taki wynik przebił się jednak do naszej wiadomości.

Piast Żmigród: Jesteśmy na półmetku przygotowań do rundy wiosennej. Podopieczni trenera Sochy ciężko pracują na treningach by uzyskać bardzo dobra dyspozycje na starcie rozgrywek. W drużynie jest spora rywalizacja.. witają nas w Grodzie Smoka. Wyżej stoi Zagłębie II Lubin – Piast 0:1, a niżej cyt. „W barwach Piasta wiosną nie zobaczymy: Dawida Zielińskiego, Dominika Rosińskiego, Ihora Lopushenko, Szymon Rusieckiego, Macieja Badela, Mateusza Jarosa i Szymona Fronia”. Jeszcze pod tym sylwetka nowego asystenta w sztabie pierwszej drużyny – Michała Radziszewskiego.

Zagłębie II Lubin: Zakładka „Drugi Zespół” zatrzymała się na dacie 23 listopada 2019… Ostatni sparing rezerw fuksem znalazł się wyżej, przy klubie ze Żmigrodu.

LZS Starowice: Tu popularna „www” nie funkcjonuje już trzeci rok i klub wszystko serwuje na Facebook-u, a dzieje się tam za pół ligi! Wspomniany już Wejerowski kilkanaście godzin temu zaprezentowany został jako kolejny nowy nabytek. Klub modernizuje także swój specyficzny obiekt i tylko tam będzie wiosną występował. O międzynarodowym zaciągu pod „czerwoną latarnią” tabeli już informowaliśmy, choć trudno za tym nadążyć, i się nadziwić. No choćby Antoninho Silva, 25-letn Portugalczyk, wychowanek Benfiki Lizbona! Można?

(zebrał Jacek Nałęcz)