- PIERWSZA DRUŻYNA

Ligowy przeciwnik przyjedzie na sparing

Przegrana 0:2 ze Skrą Częstochowa, bezbramkowy remiz z Ruchem Zdzieszowice, porażka 0:3 z GKS-em Katowice i drugie 0:0, z Polonią Nysa, to wszystkie tegoroczne mecze kontrolne Stali Brzeg. Jak widać sparingowe granie domeną brzeżan nie jest. W okresie przygotowawczym drużyna prowadzona przez Marcina Domagałę gola jeszcze nie zdobyła i skupia się przede wszystkim na budowaniu nowego zespołu.

Ekipę naszego rywala w grupie III 3 ligi zimą opuściło siedmiu zawodników: Mariusz Krupnik, Krzysztof Staśkiewicz, Kamil Szubertowski, Dominik Wejerowski, Daniel Jankowski, Jakub Smok oraz Hubert Bentkowski. Tyle samo nowych twarzy testowanych było podczas ostatniego występu z Polonią i w sobotę w Stobrawie może być bardzo podobnie.

Biało-niebiescy zeszli już z największych obciążeń treningowych i są po badaniach wydolnościowych. Teraz już tylko zgrywać skład i jak najwięcej kopać. Nie znaczy to wcale, że nasz sztab szkoleniowy zamknął już kadrę na wiosnę. Informacja trenera Jana Furlepy o poszukiwaniu 3-4 zawodników jest cały czas aktualna i przeciwko Stali (8 lutego, godz. 12.00, boisko ze sztuczną trawą) z pewnością pojawi się ktoś do sprawdzenia.