PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Zima 2020 [sparing 7]: MKS Kluczbork – RKS Radomsko 4:2 (1:1) 

MKS od początku środowego starca dyktował warunki na placu gry. W naszej drużynie szczególnie aktywni byli Bartosz Włodarczyk oraz Norbert Jaszczak. MKS otwierającego gola zdobył tuż przed upływem pierwszego kwadransa. Po rzucie rożnym jeden z zawodników gości zagrał piłkę ręką. Uderzenie z jedenastu metrów Kamila Nykiela golkiper z Radomska sparował na słupek, ale wspomniany „Norbi” zdołał wsadzić futbolówkę do siatki.

Gośce wyrównali tuż przed przerwą z rzutu karnego, który sprokurował Kamil Witkowski. Szkoda, ponieważ nasi mogli podwyższyć, choćby za sprawą Włodarczyka, który był sam przed bramkarzem i próbował po długim rogu, albo Jaszczaka, który zamiast zagrywać do niepilnowanych kolegów, zdecydował się na solową akcję. Przyjezdni zagrozili nam dwa razy, z czego raz wszechobecny Jaszczak wybijał piłkę prawie z linii bramkowej.

Po zmianie stron gospodarze bardzo szybko odzyskali prowadzenie. Adrian Kowalski rozegrał krótki róg z Bartoszem Szepetą, ten obsłużył Jakuba Rysia, a on zerwał pajęczynę posyłając piłkę w tak zwane „widły”. 120 sekund po tym, „Rysiu” znów wpisał się na listę strzelców. Tym razem ze skrzydła dogrywał mu Adam Orłowicz, a nasz atakujący znalazł lukę między nogami bramkarza.

Radomszczanie zmniejszyli straty znów z „wapna” i znów po ręce w polu karnym. Zamieszanie w nim było dosyć spore i trudno było dostrzec sprawcę tego niefartu. MKS-iacy zostali tym tylko podrażnieni. Dwie świetne akcje przeprowadził nieuchwytny w tej połowie „Szepi”. Najpierw obsłużył Kowalskiego, lecz temu zabrakło szczęścia z 6 metrów, a już w końcówce uruchomił idealnie jednego z graczy testowanych, który ustalił końcowy wynik.

Następna gra kontrolna naszej ekipy odbędzie się już w najbliższą sobotę. Biało-niebiescy po raz drugi tej zimy podejmą w Stobrawie Stal Brzeg, a początek meczu zaplanowano na godzinę 12.00.

Zima 2020 [sparing 7]: MKS Kluczbork – RKS Radomsko 4:2 (1:1)

Bramki: Norbert Jaszczak 14, Jakub Ryś 55, 57, testowany 84 – RKS 45 (karny), 74 (karny)

MKS: Szymański (46. Jeziorowski) – Orłowicz, Gierak (46. Szukiełowicz), Jelonek, Witkowski (46. Paradowski) – Włodarczyk (46. Jurasik), Mazur (46. testowany), Nykiel (46. Ryś), Palat (46. testowany) – Jaszczak (46. Szepeta), Baraniak (46. Kowalczyk)

Trener Jan Furlepa