PIERWSZA DRUŻYNA

Sparingowy finisz z GKS-em Katowice

W naturalnych warunkach do grania w piłkę, na stadionie przy Bukowej w Katowicach, biało-niebiescy rozegrają ostatni tej zimy mecz kontrolny. Na sparingowy finisz okresu przygotowawczego do rundy wiosennej zakontraktowano mocniejszego pod każdym względem rywala, a nim jest z pewnością GKS. – Tylko silny przeciwnik jest w stanie pokazać nam mankamenty, nad którymi będziemy musieli jeszcze popracować – wyjaśnia dobór przeciwnika trener Jan Furlepa.

Drugoligowiec ma przed sobą wyklarowany cel sportowy, którym ma być czerwcowy awans na zaplecze ekstraklasy. Przypomnijmy zatem, że podopieczni Rafała Góraka w tabeli 2 ligi są na miejscu trzecim, a do lidera, Widzewa Łódź, tracą tylko trzy punkty. Katowiczanie na testowych rywali wybierali głównie kluby z naszej grupy 3 ligi, dlatego na tle dotychczasowych wyników, sobotnia konfrontacja z “GieKSą” powinna rysować się jeszcze bardziej interesująco. Początek spotkania o godzinie 11.00.

Sparingi – zima 2020 GKS-u Katowice:

13.01 Rekord Bielsko-Biała 4-1
18.01 Górnik II Zabrze 3-1