PRZYPIĘTY WOKÓŁ KLUBU

Maseczki dla mieszkańców Kluczborka, prosto z klubu, od drużyny

Kadra i sztab naszego trzecioligowca wyszła z inicjatywą przekazania środków ochrony osobistej dla mieszkańców Kluczborka. W ramach środków z tak zwanego „postojowego”, nasi zawodnicy nabyli tysiąc sztuk maseczek, które w ostatni piątek trafiły do Urzędu Miasta w Kluczborku. Przypomnijmy, że rozgrywki piłkarskie w Polsce „wiszą” od połowy marca i z powodu ataku COVID-19, nie wiadomo kiedy i czy w ogóle zostaną wznowione.

– To była inicjatywa, która wyszła bezpośrednio od drużyny i jak najbardziej godna jest pochwały. Jestem dumny z postawy chłopaków. Obowiązek zakrywania części twarzy już obowiązuje i to świetnie, że zespół tak szybko zareagował, a MKS może dołożyć w ten sposób swoją skromną cegiełkę do walki z pandemią – cieszy się prezes klubu, Waldemar Sosin.

Pod kierownictwem Basi Neuman, która cały czuwa w klubowym sekretariacie, sprzęt zapakowali – fizjoterapeuta Dariusz Baran i „drużynowy szef marketingu” – Bartosz Szepeta. Pięknie przygotowane pakunki, opatrzone stosownym hasłem, już na miejscu odebrali, burmistrz Kluczborka, Jarosław Kielar oraz jego zastępca, Roman Kamiński.

Te nasze maseczki będą oczywiście rozdawane za darmo. Chciałbym wszystkich zachęcić, w imieniu swoim i całej drużyny, do stosowania się do wytycznych odnośnie ich zakładania w miejscach publicznych, i nie tylko. W ten sposób chronimy siebie nawzajem! Tylko tak działając wszystko może wkrótce wrócić do normy – mówi Bartek.

My – zawodnicy, wspólnie z zarządem podjęliśmy decyzję, że przekażemy swoje premie meczowe na zakup maseczek dla mieszkańców Kluczborka. To właśnie od nich dostajemy wsparcie na każdym meczu, więc teraz jest doskonała okazja i bardzo chcemy im się odwdzięczyć – podkreśla kapitan drużyny, Paweł Gierak.