PRZYPIĘTY WOKÓŁ KLUBU

Śląski ZPN podjął Uchwałę o zakończeniu rozgrywek w 3 lidze

Grupa III 3 ligi już tej wiosny nie zagra. Piłkarski lockdown w polskiej piłce spowodowany epidemią COVID-19 rozpoczął się 12 marca br. i po dokładnie dwóch miesiącach został odwieszony, ale bez kontynuowania rywalizacji na boiskach w niższych poziomach rozgrywkowych.

Pełną treść Uchwały Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach, który w sezonie 2019/2020 był organizacyjnym patronem rozgrywek, przeczytać można tutaj: http://www.slzpn.katowice.pl/slaski/zpn/aktualnosci/4215/komunikat-nr-11-prezesa-slaskiego-zwiazku-pilki-noznej.

Nową edycję rozgrywkową w grupie III poprowadzi i jeszcze tego lata rozpisze nasz rodzimy Opolski Związek Piłki Nożnej. Będzie to zarazem ostatnia „sesja” tego poziomu kierowana przez wojewódzki ZPN. Od sezonu 2021/2022 trzecioligowców przejmie już PZPN, na swoich zasadach finansowych, licencyjnych i organizacyjnych.

Start nowego sezonu w 3 lidze nie powinien nastąpić szybciej niż po zakończeniu zmagań na szczeblu centralnym. Przypomnijmy, że Ekstraklasa oraz 1 i 2 liga polska planują dokończyć rundę rewanżową. 3 liga nie ruszy więc szybciej niż w pierwszym tygodniu sierpnia br., ponieważ drugoligowcy swój sezon zamierzają skończyć 25 lub 26 lipca.