PRZYPIĘTY WOKÓŁ KLUBU

Jest ramowy terminarz 3 ligi i lista uczestników

Opolski Związek Piłki Nożnej, który w sezonie 2020/21 poprowadzi rozgrywki grupy III 3 ligi, opublikował ramowy harmonogram meczów rundy jesiennej. Biało-niebiescy na boiska powrócą 8  sierpnia i przebywać będą na nich będą aż do 28 listopada. Organizator do końca roku zaplanował rozegranie 19 kolejek, w tym dwie – 12 i 26 sierpnia – odbędą się w środy.

Lista uczestników nowej trzecioligowej edycji zamknęła się na razie na 17 klubach, a są to: 1. Polonia Bytom, 2. Ruch Chorzów, 3. MKS Kluczbork, 4. Rekord Bielsko-Biała, 5. Gwarek Tarnowskie Góry, 6. Pniówek Pawłowice Śląskie, 7. Górnik II Zabrze, 8. Lechia Zielona Góra, 9. Ślęza Wrocław, 10. Foto-Higiena Gać, 11. Miedź II Legnica, 12. ROW 1964 Rybnik, 13. Stal Brzeg, 14. Zagłębie II Lubin, 15. Piast Żmigród (kolejność po sezonie 2019/20) i 16. Warta Gorzów Wielkopolski, 17. Polonia Nysa, 18. Szombierki Bytom/LKS Goczałkowice Zdrój oraz Polonia-Stal Świdnica i Apis Jędrzychowice (baraże).

Ostatnich rywali poznamy po spotkaniach barażowych, które odbędą się 27 i 30 czerwca. Sprecyzujmy jeszcze, że ten ostatni klub wciąż ubiega się o licencję, natomiast Ruch Zdzieszowice i LZS Starowice podjęły decyzje o wycofaniu się z rozgrywek 3 ligi.