- PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Biało-niebiescy wznowili zajęcia treningowe

Ponad dwa i pół miesiąca zawodnicy naszego trzecioligowca ćwiczyli tylko na „paskach”. Wraz z odmrażaniem kolejnych etapów sportu i zgodą na otwarte treningi grupowe, trener Jan Furlepa zarządził pierwszą po pandemicznej przerwie zbiórkę. – Sam dokładnie nie wiem czym dysponował będę w poniedziałek i czy ten trening w ogóle dojdzie do skutku. Każdy zawodnik ma jakieś plany, a w obecnej sytuacji musimy to uszanować – mówił w niedzielne popołudnie.

Obawy naszego szkoleniowca zostały jednak rozwiane. Mimo tego, że część piłkarzy jest już po rozmowach z władzami klubu na temat swojej dalszej przyszłości zawodniczej, do zajęć przystąpiło 24 graczy, a pan Janek nie krył zadowolenia z takiego obrotu sprawy. – Duży szacunek dla chłopaków, że tak licznie przybyli na trening i że pracowali zgodnie z zaleceniami – skomentował wyraźnie zadowolony. Podstawy ku temu były dosyć twarde, ponieważ tuż przed treningowym re-startem każdy z zawodników stanął na wadze.

Następnie cała nasza kadra udała się na tzw. „lotnisko”. Na miejscu zawodnicy przebrali się i założyli obuwie. Wszystko oczywiście odbywało się zgodnie z obowiązującymi regułami obostrzeń sanitarnych. Samą listę obecności nasza drużna podpisała siedząc na trybunach Stadionu Miejskiego. – Cały czas trwają rozmowy z zawodnikami, którym klub przedstawia nowe warunki pracy. Ja swoje zapotrzebowanie już zgłosiłem i w ciągu kilku dni okaże się na czym stoimy.

1 czerwca biało-niebiescy troszkę pobiegali oraz pokopali i sytuacja taka potrwa do końca bieżącego tygodnia, kiedy w międzyczasie trwać będą indywidualne uzgodnienia kontraktowe. – Mam gotowy plan okresu przygotowawczego, który rozpoczniemy 29 czerwca oraz umówionych kilka gier kontrolnych (opublikujemy go wkrótce, przyp. red.). W założeniach jest także tygodniowe zgrupowanie w Stobrawie – kończy trener Furlepa. Przypomnijmy, że rozgrywki sezonu 2020/2021 w rupie III 3 ligi wystartują 8-9 sierpnia.

W Dzień Dziecka przy Sportowej 7 trenowali (w kolejności pomiaru masy ciała):  Paweł Baraniak, Paweł Gierak, Aleksander Jelonek, Bartosz Jeziorowski, Adrian Kowalski, Michał Mazur, Kamil Nitkiewicz, Kamil Nykiel, Adam Orłowicz, Patryk Palat, Miłosz Paradowski, Jakub Ryś, Bartosz Szepeta, Jakub Szymański, Bartosz Włodarczyk, Kamil Witkowski, Michał Sparwasser, Patryk Marczyński, Dawid Begar, Jakob Rychlik, Miłosz Reisch, Maciej Węglarz i Miłosz Michalewski oraz jeden zawodnik testowany.