- PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

MKS znów kopie. Ze Stalą na remis

– Najważniejsze, że po tak długiej przerwie moi zawodnicy w końcu poczuli boisko. Trochę obawiałem się tego spotkania po tak długim okresie przerwy i wynik był absolutnie sprawą drugorzędną. Przy okazji mogłem przyjrzeć się kilku młodym zawodnikom. Sparingi ze Stalą różnie się dla nas kończyły, więc cieszę się, że obie drużyny zeszły z tego meczu bez szwanku – podsumował spotkanie ze Stalą Brzeg trener Jan Furlepa.

Młodzież dominowała w bardzo eksperymentalnym składzie podczas drugiej części zawodów, tej w której goście po rzucie wolnym doprowadzili do wyrównania i byli stroną dominującą. Brzeżanie wynik gonić musieli już od 6 minuty, kiedy po bardzo ładnej akcji Kamila Witkowskiego i Pawła Baraniaka do siatki trafił Patryk Palat.

Ten ostatni zawodnik miał jeszcze dwie wyborne okazje. Kilkadziesiąt sekund później stanął oko w oko z Aminem Stitou, ale golkiper Stali był górą, a tuż przed końcem pierwszej połowy minimalnie spudłował. Nasz rywal z 3 ligi stan zawodów mógł odrobić tuż przed zejściem na przerwę. Przyjezdni z 14 metra egzekwowali rzut wolny pośredni, jednak stojący między słupkami testowany bramkarz dał sobie radę z mocnym uderzeniem.

Biało-niebiescy udadzą się teraz – może to zabrzmi dziwnie – na posezonowy urlop. Przerwa w zajęciach potrwa do 29 czerwca, choć już tydzień wcześniej nasi piłkarze będą musieli zasuwać na tzw. paskach. Z początkiem nowego tygodnia przedstawimy cały plan przygotowań do nowego sezonu oraz odkrywać będziemy personalne pewniaki w nowe kadrze naszych seniorów.

Sparing: MKS Kluczbork – Stal Brzeg 1:1 (1:0)

Bramki: 6 Patryk Palat, 70 testowany

MKS (skład wyjściowy): testowany – Paradowski, Gierak, Jelonek, Witkowski – Palat, Marczyński, Nykiel, Jaszczak, Baraniak – testowany

W II połowie wystąpili: Michalewski, Begar, Witek, Rychlik, Suslik, Reisch, 3 zawodników testowanych

Wolne: Włodarczyk, Nitkiewicz, Orłowicz, Szepeta, Jurasik, Ryś (trenuje z Zagłębiem Lubin)