- PRZYPIĘTY WOKÓŁ KLUBU

MKS szykuje się do nowego sezonu. „Karnetowcy” z pierwszeństwem wstępu

Znane są już zasady na jakich kibice MKS-u Kluczbork będą mogli na żywo oglądać mecze swojej drużyny. Od 12 czerwca w ramach luzowania obostrzeń związanych z pandemią Covid-19, na piłkarskim stadionie udostpnionych być może 25% miejsc dla widowni.

Jeśli chodzi o naszą arenę przy Sportowej 8 oznacza to, że trzecioligowe zawody mistrzowskie biało-niebieskich obejrzy na żywo maksymalnie 600 osób. Ważną informacją jest brak dystrybucji biletów w dniu meczu, kiedy kasy Stadionu Miejskiego będą po prostu zamknięte.

Bieżąca sprzedaż wejściówek na kluczborskie spotkania odbywać się będzie wyłącznie drogą elektroniczną. Osobiście w sekretariacie klubu nabyć będzie można tylko i wyłącznie karnet na rundę jesienną 2020.  – To od liczby ogólnej sprzedaży karnetów zależeć będzie to, ile biletów „puścimy” do sprzedaży na poszczególne mecze w internecie. Posiadacze karnetów będą uprzywilejowani i miejsce na trybunach będą mieli zapewnione – mówi członek zarządu MKS-u, Paweł Łobos.

– Wszystkich, którzy dopytują nas o karnety proszę jeszcze o trochę cierpliwości. Nie znamy jeszcze szczegółowego terminarza 3 ligi i naszej drużyny, a tylko na tej podstawie będziemy w stanie wycenić tę wejściówkę. Do załatwienia jest jeszcze sprawa karnetów z wiosny i tutaj także będziemy musieli podjąć jakąś rozsądną decyzję – dodaje.

Jak poinformował Opolski Związek Piłki Nożnej, który organizacyjnie odpowiada za rozgrywki najbliższego sezonu w „naszej” 3 lidze, start sezonu nastąpić może nawet 1 sierpnia. Wszystko zależeć będzie od liczby spadkowiczów do grupy III z 2 ligi. Tam sezon kończy się 26 lipca, ale  już wcześniej może być wiadome, czy Górnik Polkowice i Skra Częstochowa uniknęły degradacji.