PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Lato 2020, sparing 1: MKS Kluczbork – Ruch Zdzieszowice 3:0 (0:0)

W pierwszym tego lata sparingu biało-niebieskich wzięło udział 18 zawodników. Trener Jan Furlepa dał w sobotę  odpocząć kilku kluczowym graczom, zwalniając tym samym pole dla kandydatów do drużyny. Przeciwko Ruchowi Zdzieszowice wystąpili bracia Latuskowie, którzy są już praktycznie zawodnikami MKS-u i tylko czekają na naszą prezentację.

Goście byli lepiej zorganizowani i swobodniej operowali piłką, zapewne z uwagi na nasz bardzo eksperymentalny skład. Kilka razy zakotłowało się nawet w kluczborskim polu karnym, ale zamieszania nikt nie potrafił skutecznie sfinalizować. MKS swoje okazje miał dwie, lecz Norbert Jaszczak i Kamil Jurasik nie znaleźli drogi do siatki.

10 minut po zmianie stron gospodarze objęli prowadzenie. Akcję na 1:0 przeprowadzili wpuszczeni na drugą połowę Michał Mazur i Paweł Baraniak. Pierwszy idealnie dośrodkował a drugi głową postawił kropkę nad „i”. „Baranek” na listę strzelców wpisał się ponownie już 180 sekund później. Tym razem zagrywał mu Kamil Witkowski i nie miał większego problemu by trafić z metra.

Dwa szybkie gole musiały dać wytyczne dla dalszego przebiegu rywalizacji. Nasi chłopcy spotkanie mieć zaczęli pod pełną kontrolą, zaś trzecia bramka praktycznie rozstrzygnęła jego losy. W 70 minucie w polu karnym faulowany był Filip Latusek i on też z karnego wymierzył sprawiedliwość. Na tym spis najważniejszych wydarzeń przedpołudnia w Stobrawie się zamknął.

– Muszę powiedzieć, że wynik jest lepszy niż gra. Rywal – szczególnie w pierwszej połowie – miał widoczną przewagę i swoje okazje do zdobycia bramek, ale my byliśmy dziś skuteczniejsi – podsumował zawody ze „Zdzichami” szkoleniowiec MKS-u.

Już w poniedziałek nasza kadra rozpoczyna tygodniowe dochodzniowe zgrupowanie treningowo-szkoleniowe w Kampusie Stobrawa. Zakończy je kolejna gra kontrolna przewidziana także na sobotę. 11 lipca, o godzinie 11.00, podejmiemy na KKS-ie innego trzecioligowca – RKS Radomsko.

MKS Kluczbork – Ruch Zdzieszowice 3:0 (0:0)

Bramki: Baraniak 55 (głową), 58, F. Latusek 71 (karny)

MKS (jedenastka wyjściowa): testowany – Witkowski, Jelonek, Paradowski, K. Latusek – testowany, Marczyński, Szota, Jaszczak – Jurasik, Smolarek

Na zmiany wchodzili: testowany, Baraniak, F. Latusek, Mazur, Nykiel, Orłowicz, Witek

Wolne: Jeziorowski, Gierak, Janik, Nitkiewicz, Włodarczyk

Sedziował Jacek Babiarz