PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Lato 2020, sparing 2: MKS Kluczbork – RKS Radomsko 1:3 (0:3)

Sztab szkoleniowy nie ustaje w poszukiwaniach zawodników, którzy jeszcze w lipcu mogliby zasilić naszą kadrę. W sparingu przeciwko RKS-owi Radomsko na na placu gry pojawiło się trzech nowych zawodników, a między słupkami naszej bramki dwóch młodzieżowych golkiperów. Starcie z reprezentantem grupy I 3 ligi zwieńczyło tygodniowe dochodzeniowe zgrupowanie biało-niebieskich, podczas którego nasi chłopcy dostali trochę w kość.

Pierwsza połowa sobotniego spotkania należała do gości, którzy skutecznie wykorzystali wszystkie swoje bramkowe okazje. Radomszczanie przewyższali nas szybkością i dokładnością. Wisienką na torcie tej części meczu był gol na 3:0, a dokładnie tak zwane „widły” z 25 metrów. MKS miał dwie szanse, ale swych okazji nie wykorzystali Bartosz Włodarczyk i Norbert Jaszczak.

Od początku drugiej odsłony dominowali gospodarze. Niespełnione „sam na sam” Włodarczyka, uderzenie z 14 metrów Jaszczaka i główka Aleksandra Jelonka nie przyniosły jednak zmiany rezultatu. Udało się dopiero Michałowi Mazurowi, który przymierzył z dystansu i po odbiciu się od poprzeczki futbolówka wylądowała w siatce. Nasi uparcie dążyli do pozyskania kolejnych zdobyczy. Sam Kamil Jurasik mógł praktycznie wyrównać stan meczu, lecz wyjątkowo nie sprzyjało mu szczęście. Przyjezdni zaledwie kilka razy opuścili własną połowę, ale wynik pozostał już bez zmiany.

Następny sparing zapowiada się bardzo interesująco. Już w środę, 15 lipca, podejmiemy na płycie głównej Stadionu Miejskiego Ruch Chorzów. Początek o godzinie 18.00.

MKS Kluczbork – RKS Radomsko 1:3 (0:3)

Bramki: Mazur 61 – RKS 19, 40, 45 min.

MKS (wyjściowa jedenastka) : testowany – Orłowicz, Paradowski, testowany, Szota – Włodarczyk, Mazur, K. Latusek, Witkowski – Jaszczak – Smolarek

Na zmiany wchodzili: Jelonek, Jurasik, Marczyński, 2 zawodników testowanych, bramkarz testowany

Pauza: Nitkiewicz, F. Latusek, Baraniak, Nykiel, Janik, Witek, Gierak

Sędziował Szymon Łężny