- PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Lato 2020, sparing 3: MKS Kluczbork – Ruch Chorzów 2:3 (0:2)

Gdyby nie data meczu, można by śmiało nastawiać ligowe zegarki. W środowe popołudnie przy Sportowej 7 na sparing z Ruchem Chorzów przybyło prawie 300 widzów! Spotkanie z trzecioligowym rywalem miało dwie różne połowy. Pierwsza należała do gości, którzy po problematycznym farfoclu Patryka Sikory i sytuacji sam na sam Michała Mokrzyckiego zasłużenie prowadzili.

“Niebiescy” opukiwali nas także regularnie z dystansu, ale nieźle między słupkami spisywał się jeden z testowanych golkiperów. Nasi przed przerwą najbliżej gola byli po uderzeniu z dystansu Bartosza Włodarczyka. Wystarczy przeanalizować wyjściowy garnitur MKS-iaków, by nie zdziwić się takiemu obrotowi sprawy.

Po zmianie stron i wymianie kilku graczy nasza ekipa już przeważała i zdobyła wszystkie bramki w tej połówce. Zanim jednak do tego doszło podwyższenie prowadzenia podarował chorzowianom Miłosz Paradowski, który  niefortunnie interweniował po wrzutce Michała Starzyńskiego.

Gdyby gospodarze byli bardziej skuteczni, nie przegrali by tego starcia. Choćby Norbert Jaszczak czy Filip Latusek mogli wyrównać stan zawodów. Kontakt udało się złapać tuż przed końcowym gwizdkiem. Po faulu na wspomnianym wyżej Jaszczaku, z “wapna” wynik ustalił wymieniony obok Latusek. Kontakt, ponieważ w 63 minucie z 20 metrów przymierzył “Włodar” i dał sygnał do odwrotu.

Następną grę kontrolną biało-niebiescy odbędą już za trzy dni. W najbliższą sobotę podejmiemy przy Sportowej 7 czwartoligową Unię Krapkowice. Początek o godzinie 11.00 na boisku KKS-u.

!Uwaga! Zmiana terminu meczu z Unią na piątek, 17 lipca, godz. 17.00, KKS.

MKS Kluczbork – Ruch Chorzów 2:3 (0:2)

Bramki: Sikora 20, Mokrzycki 41, Paradowski 55 (samobójcza) – Włodarczyk 63, F. Latusek 89 (karny)

MKS (skład wyjściowy): testowany – Paradowski, Gierak (k), Jelonek, Witkowski – testowany, Marczyński, testowany, testowany, Włodarczyk – Jurasik

Na zmiany wchodzili: testowany, Baraniak, Jaszczak, K. Latusek, F. Latusek, Mazur, Nykiel, Szota, Orłowicz