PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Lato 2020, sparing 4: MKS Kluczbork – Unia Krapkowice 6:0 (4:0)

Reprezentant opolskiej 4 ligi był w piątek tylko tłem dla naszej ekipy. Biało-niebiescy swoje strzeleckie popisy rozpoczęli jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa, kiedy z ostrego kąta piłkę w siatce zmieścił Filip Latusek. Ten sam zawodnik do meczowego raportu wpisał się raz jeszcze, kiedy trafił do tak zwanego „pustaka” z podania Bartosza Włodarczyka.

Wówczas na KKS-ie było już 3:0, ponieważ oba trafienia przedzieliła ładna dwójkowa akcja Norberta Jaszczaka i Kamila Jurasika. Ten ostatni zagrał ala Messi, więc „Norbi” nie miał problemu z pokonaniem golkiper gości. Wspomniany już Włodarczyk opukiwanie przyjezdnych podtrzymał w 32 minucie pięknym i co najważniejsze celnym uderzeniem zza pola karnego. Na tym kanonada pierwszej połowy się zakończyła.

Po zmianie stron trener Jan Furlepa wpuścił na plac gry kilku nowych graczy o statusie „testowany”, co musiało przełożyć się na obraz widowiska. W kwestii przewagi, która cały czas należała do gospodarzy nic się jednak nie zmieniło. Kolejnego gola zaaplikował krapkowiczanom strzałem z dystansu Jaszczak, a całokształt dokonań zwieńczył najprzytomniejszy w polu karnym rywala Paweł Gierak.

Maraton sparingowy trwa… Już w najbliższą środę MKS-iacy podejmą na KKS-ie rezerwy Miedzi Legnica. Początek starcia o godzinie 18.00.

MKS Kluczbork – Unia Krapkowice 6:0 (4:0)

Bramki: F. Latusek 11, 28, Jaszczak 24, 62, Włodarczyk 32, Gierak 89

MKS (skład wyjściowy): Jeziorowski – Orłowicz, Gierak, Jelonek, Paradowski – F. Latusek., Witkowski, Mazur, K. Latusek, Włodarczyk – Jaszczak, Jurasik

Na zmiany wchodzili: Marczyński, Nykiel, Szota, 5 x testowany

Wolne: Nitkiewicz, Witek, Smolarek, Janik, Baraniak

Sędzia Mirosław Borowiec