PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Lato 2020, sparing 5: MKS Kluczbork – Miedź II Legnica 2:2 (1:1)

Środowe kontrolne starcie z MKS-em oficjalny serwis Miedzi Legnica wpisał na listę pięciu sparingów swojej Akademii. Drużna, której zawodnicy najprawdopodobniej stanowić będą trzon rezerw i przy okazji naszego rywala w 3 lidze, przy Sportowej 7 prezentowała się całkiem przyzwoicie.

Goście w pierwszej połowie stworzyli sobie dwie znakomite okazje do zdobycia gola, z czego jedną wykorzystali. Zanim to się jednak stało, biało-niebiescy prowadzili po bramce na raty jednego zawodników testowanych. Generalnie mecz z legniczanami miał sztabowi szkoleniowemu rozwiać wątpliwości co do przydatności do zespołu sprawdzanych graczy. Tych w walce o kluczborski bilet pozostało już tylko czterech, w tym dwóch testowanych bramkarzy.

Przed przerwą jeszcze Patryk Marczyński sprawdził czujność golkipera przyjezdnych, ale ten był górą. Po zmianie stron nasza ekipa kontynuowała ten trend i wyraźnie przeważała. Już na początku odsłony numer dwa groźnie główkował Filip Latusek, a chwilę później strzelał po ładnej akcji Michała Mazura i Adama Orłowicza. Najlepszą okazję do odzyskania prowadzenia miał jednak Norbert Jaszczak, tyle, że w 63 minucie fatalnie spudłował z 1o metrów. Była to najładniejsza akcja gospodarzy w całym meczu.

Stare porzekadło piłkarskie sprawdziło się niecały kwadrans prze końcem. Kontra legniczan lewą stroną przyniosła im po dobitce drugie tego dnia trafienie. Straty chwilę później odrobić mógł Bartosz Włodarczyk, ale on podobnie jak „Norbi” nie miał dziś wyregulowanej spluwy. W samej końcówce głową uderzał Orłowicz, lecz wynik drgnął ponownie dopiero po faulu w polu karnym na wspomnianym już Latusku. „Wapno” na gola zamienił pewnie Jaszczak i to było wszystko w ostatnim domowym teście tego lata.

Ostatni sprawdzian letniego okresu przygotowawczego rozegrany zostanie już w najbliższą niedzielę (26 lipca), kiedy nasi chłopcy pojadą do Kalisza na spotkanie z KKS-em Kalisz. Początek o godzinie 11.00.

MKS Kluczbork – Miedź II Legnica 2:2 (1:1)

Bramki: testowany 20, Jaszczak (karny) 86 – Miedź 25, 77

MKS (skład wyjściowy):  testowany – Orłowicz, Gierak, Jelonek, Szota – Włodarczyk, Marczyński, Nykiel, Witkowski – testowany – Jurasik

Na zmiany wchodzili: Paradowski, Mazur, K. Latusek, F. Latusek, Jaszczak, 2 x testowany

Sędziował Jacek Babiarz