PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Włodarczyk dalej „w gazie”: MKS Kluczbork – Górnik II Zabrze 2:0 (1:0)

Afrykańskie powietrze spowijające terytorium naszego kraju nie miało większego wpływu na poczynania obu drużyn. MKS-iacy i „Górnicy” zwijali się jak w przysłowiowym ukropie, dlatego premierowe w tym sezonie zawody przy Sportowej 7 były bardzo ciekawe. – Szybciej piła, dawaj, dawaj! – pokrzykiwał przy bocznej linii trener Jan Furlepa, bo to nasza drużyna od pierwszego gwizdka nadawała ton wydarzeniom.

Odsłonę numer jeden klamrą spiął Bartosz Włodarczyk, do którego należała pierwsza i ostatnia akcja tej części gry. Najpierw został w ostatniej chwili zablokowany, już w 9 minucie, a w drugim przypadku jego uderzenie obronił Jakub Szymajda. Od 19 minuty na tablicy świetlnej paliło się też 1:0, oczywiście po firmowej akcji i atomowym strzale, właśnie „Włodara”.

Młoda drużyna przyjezdnych uraczyła nas także kilkoma ładnymi akcjami, po których najbliżej wyrównania był Dominik Skiba, lecz w 33 minucie nie sięgnął piłki nurkując 3 metry przed bramką. Kilka chwil wcześniej technicznie strzelał Bartłomiej Korbecki, po tym jak futbolówkę pod nogi wypiąstkował mu Dawid Witek.

Druga połowa zaczęła się od nieuznanej bramki dla gości, po strzale głową, ale ze spalonego Jana Flaka. Jej obraz jakby przygasł i na placu boju do 65 minuty – choć dalej w niezłym tempie – niewiele się działo. To właśnie wtedy Włodarczyk trafił do siatki rywala po raz drugi, tym razem z bliska, po asyście i świetnym podaniu z lewej strony Kamila Witkowskiego.

Gra znów się uspokoiła i można było mieć wrażenie, że biało-niebiescy w pełni kontrolują przebieg spotkania. W zasadzie tylko ładna przymiarka z dystansu Mateusza Matrasa niosła jakieś zagrożenie, choć próba ta minęła nasz lewy słupek. Już w doliczonym czasie Włodarczyk mógł skompletować hat-tricka, ale nogami powstrzymał go Szymajda.

MKS Kluczbork – Górnik II Zabrze 2:0 (1:0)

Bramki: Włodarczyk 19, 65

Żółte kartki: Baraniak, Włodarczyk, Jelonek – Kotko, Zawada, Matras

MKS: D. Witek – Witkowski, Paradowski, Przystalski, Orłowicz (k) – Baraniak (76. Gierak), Mazur, Nykiel (61. Jelonek), Włodarczyk. K Latusek (53. Jurasik) – Jaszczak (76. Marczyński)

Trener Jan Furlepa

Górnik II: Szymajda – Martuszewski (73. Grudziński), Surowiec (k), Winglarek, Flak (73. Dziedzic), Matras, Skiba (73. Pawlak), Zawada (58. Liszka), Kotko, Korbecki, Baidoo (84. Kowalik)

Trener Marcin Prasoł

Sędzia Paweł Łapkowski ze Świebodzina

Widzów 600