PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Na kłopoty Lachowski. Polonia Bytom – MKS Kluczbork 1:1 (0:1)

– Jeśli dzisiaj udałoby się zwyciężyć, to powrócimy do gry o najwyższe cele – mówił tuż przed samym meczem z Polonią Bytom trener Jan Furlepa. Biało-niebieskim do zapakowania w autokar trzech punktów zabrakło bardzo, bardzo niewiele.

Spotkanie sąsiadów z czołówki tabeli grupy III 3 ligi było wyrównane. Nasza zespół prowadzenie objął w 45 minucie, kiedy gola do szatni zapakował w swoim stylu Bartosz Włodarczyk. Nasz pomocnik tylko raz zdołał urwać się defensywie miejscowych, a całą akcję zakończył w swoim stylu, trafiając do siatki tuż przy prawym słupku.

Na drugą połowę zapięliśmy pasy, ale wielkiego szturmu Polonii jakoś nie było. Owszem, gospodarze przewagę mieli, lecz nasz zespół grał bardzo konsekwentnie i mądrze, do czasu, kiedy na placu gry pojawił się Marcin Lachowski. Z kilku podbramkowych opresji udało się wyjść obronną ręką, także dzięki dobrej postawie stojącemu w bramce Dawia Witka, no, ale ten legendarny już „Lacha”…

Wystawiony na szpicy nękał, prowokował i „kąsał” naszych obrońców. Nerwy puściły Michałowi Mazurowi, cztery minuty prze końcem regulaminowego czasu gry. Kolejna kontrowersyjna wywrotka w polu karnym skutkowała wykluczeniem naszego obrońcy (druga żółta kartka), zaś sam poszkodowany „sprawiedliwość” wymierzył z 11 metrów. Z wyniku na „Szombrach” szat rozdzierać nie ma co, gdyż  brany w ciemno remis byłby do przyjęcia, ale w tych okolicznościach, po prostu trochę żal pełnej puli.

Polonia Bytom– MKS Kluczbork 1:1 (0:1)

Bramki: Lachowski 86 (karny) – Włodarczyk 45

Żółte kartki: Bedronka, Stefański, Gargasz – Mazur, Baraniak

Czerwona kartka : Mazur 85 (druga żółta)

Polonia: Brzozowski – Budzik, Bedronka, Radkiewicz, Hałgas – Wuwer (86. Konieczny), Ochwat (45. Pośpiech), Żagiel, Stefański, Krzemień (73. Chwastek) – Żak (66. Lachowski)

Trener Kamil Rakoczy

MKS: D. Witek – Witkowski, Gierak, Przystalski, Marczyński – Włodarczyk (63. Lewandowski), Mazur, Nykiel (63. K. Latusek), Baraniak (56. Nitkiewicz)  – Jaszczak, F. Latusek

Trener Jan Furlepa

Sędzia Maciej Habuda z Wrocławia

Widzów 350

Z sobotniego spotkania przeprowadziliśmy relację tekstową na żywo, na klubowej stronie na Facebook-u.

⚽📣 Tak prezentuje się skład na mecz z Polonia Bytom: 1⃣1⃣ D. Witek – Witkowski, Gierak (k), Przystalski, Marczyński -…

Opublikowany przez MKS Kluczbork Sobota, 26 września 2020