PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Zatrzymany licznik. BTS Rekord Bielsko-Biała – MKS Kluczbork 4:0 (1:0)

Gospodarze w odsłonie numer jeden przeprowadzili zaledwie dwie akcje na naszą bramkę. Druga nie była zbyt groźna, ale ta pierwsza, już po kwadransie, ni stąd ni zowąd, dała im prowadzenie. Piłkę z boku dostał Bartosz Guzdek, stanął oko w oko z Maciejem Turkiem i debiutant w barwach MKS-u wyciągnąć ją musiał z siatki.

Biało-niebiescy musieli zatem odrabiać straty. Nie liczyliśmy procentowego posiadania piłki, ale nawet laik stwierdziłby, że tę częściej mieli przy nogach goście, ale cóż z tego… Nasi chłopcy bili przysłowiową głową w mur i ich zapędy kończyły się najczęściej przed linią 16 metrów.

Druga połowa zanim się zaczęła, to już praktycznie się skończyła. Patent „rekordzistów” na skuteczność zadziałał bardzo szybko, bowiem już w 53 minucie prowadzili oni 3:0 i ustawili sobie spotkanie. „Dzień konia” ewidentnie wypadł w tę sobotę wspomnianemu już Guzdkowi.

W odstępie 120 sekund zamknął on dwie kontry bielszczan. Najpierw „złamał” Michała Mazura strzelając z narożnika piątego metra, od słupka i do bramki, a chwilę po tym, tym razem z drugiej strony, po tak zwanym długim rogu skompletował hat-tricka. Nasi ambitnie dążyli do złapania jakiegoś punktu zaczepienia i powrotu do zawodów.

W 76 minucie świetnej okazji nie wykorzystał Norbert Jaszczak, gdyż po bardzo ładnym dograniu Denisa Smolarka, chybił z 13 metrów. W 83 minucie role się odwróciły, bowiem tym razem spudłował Smolarek, z 6 metrów, po uderzeniu… Jaszczaka. Licznik zatrzymał się jednak w doliczonym czasie gry, kiedy po kolejnym wypadzie z defensywy dobił nas rezerwowy Jan Ciućka.

BTS Rekord Bielsko-Biała – MKS Kluczbork 4:0 (1:0)

Bramki: Guzdek 16, 51, 53, Ciućka 90

Żółte kartki: Waliczek – Włodarczyk, Smolarek

MKS: Turek – Orłowicz (k), Paradowski (60. K. Latusek), Przystalski, Nitkiewicz (53. Baraniak) – Włodarczyk (65. Smolarek), Mazur, Nykiel (53. Jurasik), Jaszczak, Witkowski – F. Latusek (53. Lewandowski)

Trener Jan Furlepa

BTS: Szumera – Rucki (k) (20. Madzia), Wyroba, Szymański, Caputa, Waliczek, S. Wróblewski (62. Sobik), Guzdek (76. N. Wróblewski), Żołna, Czaicki (76. Ciućka), Kareta

Trener Dariusz Mrózek

Sędzia Waldemar Socha z Jeleniej Góry

Widzów 120