PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Zrobili swoje. MKS Kluczbork – Polonia Nysa 2:0 (1:0)

Pierwsza odsłona derbowego starcia przy pustych trybunach nie dostarczyła zbyt wielu emocji. Te oglądaliśmy tylko w początkowej fazie spotkania oraz tuż przed gwizdkiem na przerwę. Tak więc już w 5 minucie w poprzeczkę z bliska trafił Filip Latusek, a 120 sekund później wynik piękną główką otworzył Michał Mazur. Debiutancki seniorski gol naszego młodzieżowego pomocnika padł po świetnym dośrodkowaniu z kornera Kamila Nitkiewicza.

„Nita” sobotniego spotkania ostatecznie nie dokończył, gdyż wskutek kontuzji, w 52 minucie, kulejąc, opuścić musiał plac gry. Goście okazję do wyrównania dostali bardzo szybko, ponieważ tuż po wznowieniu gry po golu dla MKS-u, oko w oko z Dawidem Witkiem stanął Adam Setla, ale aż złapał się za głowę, gdyż fatalnie spudłował. W 43 minucie Bartosz Włodarczyk w swoim stylu przetestował formę Piotra Kowalczyka, którą bramkarz nysan zdał na piątkę, broniąc świetnie jego mocny strzał.

Pierwsze kłopoty biało-niebieskich zaczęły się w okolicach 60 minuty, kiedy dwukrotnie na wysokości zadania stanął Witek, parując dwa strzały malutkiego Kacpra Izydorczyka. Przyjezdni byli w tym momencie „pod grą”, częściej posiadali piłkę, ale…, no właśnie. W 69 minucie kapitalną solową akcję na lewym skrzydle przeprowadził wymieniany już Latusek. Było to coś ze slalomu równoległego i walki wręcz, a wszystko zwieńczył precyzyjny strzał w długi róg. Powietrze z „Polonistów” troszkę jakby zeszło, lecz w 76 minucie bardzo zuchwale w naszym polu karnym zatańczył Tomasz Mamis i znów, tym razem nogami, uratował nas Witek.

MKS wskoczył ponownie na właściwy tor. Swoje okazje do podwyższenia rezultatu mieli głową Szymon Przystalski, z ostrego kąta Paweł Baraniak i z wolnego Kamil Nykiel. Dwie bramki w zupełności jednak wystarczyły, żeby przerwać ciągnącą się od prawie dwóch miesięcy serię zawodów bez wygranej, i to w sobotni dżdżysty wieczór przy Sportowej 7 było z pewnością najważniejsze.

MKS Kluczbork- Polonia Nysa 2:0 (1:0)

Bramki: Mazur 7, F. Latusek 69

Żołte kartki: Nitkiewicz, F. Latusek – Czabanowski, Golus

MKS: D. Witek – Orłowicz, Gierak (k), Przystalski, Nitkiewicz (52. Baraniak) – Włodarczyk (78. Jurasik), Mazur, Jaszczak (78. K. Latusek), Lewandowski (62. Nykiel), Witkowski – F. Latusek (78. Smolarek)

Trener Jan Furlepa

Polonia: P. Kowalczyk – Fiodorowicz, Izydorczyk, Golus, Czabanowski (77. T. Kowalczyk), Bobiński (77. Majerski) Chodyga (46. Perkowski), Blaszkiwicz, Narcisse (90. Sikora), Mamis  (77. Nazar), Setla

Trener Arkadiusz Bator

Sędzia Paweł Łapkowski ze Świebodzina

Mecz bez udziału publiczności.