PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Ligowy powrót MKS-u. Z Gwarkiem o podwójną stawkę

Trener biało-niebieskich Jan Furlepa przed sobotnim meczem nie ma wątpliwości. – To będzie spotkanie o przysłowiowe sześć oczek. Rywal wyprzedza nas o dwa punkty i naszym celem na sobotę jest wyprzedzenie go w tabeli. Pięć punktów dzieli nas od strefy spadkowej i o tym też trzeba pamiętać – mówi nasz szkoleniowiec. Zagrożenie epidemiczne w naszym obozie i regulaminowa pauza sprawiły, że nasi chłopcy o stawkę nie walczyli przez trzy tygodnie. Jaka będzie ich dyspozycja przeciwko Gwarkowi Tarnowskie Góry, to także jedna z niewiadomych najbliższych zawodów.

Rywal tak do końca nie ustabilizował swojej formy, choć w miarę regularnie gromadzi punkty i z pewnością będzie stanowił w sobotę spore wyzwanie. Zresztą mecze z Gwarkiem zawsze serwowały sporą dawkę emocji. Wystarczy spojrzeć jak rozkładały się trafienia w ostatnim, który przy Sportowej 7 odbył się 9 września 2019 roku, kiedy MKS rzutem na taśmę zdołał wyszarpać komplet zwyciężając 3:2 (Jaszczak 2, Nitkiewicz 25, Jurasik 90 – Kuliński 5, Bętkowski 9). W sezonie 2018/2019 także z Gwarkiem nie przegraliśmy. 6 października wygraliśmy na wyjeździe 2:1 (Śliwa 21  – Dyr 30, Makowski 45), zaś  11 maja w Kluczborku padł remis 1:1 (Lewandowski 9 – Jarka 48).

W drużynie gości, którą już piąty rok z rzędu prowadzi Krzysztof Górecko, najwięcej goli zdobyli Dawid Jarka i Sebastian Pączko – po 5 oraz Rafał Kuliński – 4. W naszej ekipie szansę na kolejne bramkowe zdobycze dostanie być może Bartosz Włodarczyk, który ma szansę znaleźć się w meczowej osiemnastce, a który stanął na liczbie 9 trafień. Sobotnie starcie poprowadzi Maciej Mikołajewski ze Świebodzina, który na naszym Stadionie Miejskim gwizdał ostatnio niewiele ponad rok temu, zwycięskie starcie z Foto-Higieną Gać. Mecz rozegrany zostanie bez udziału publiczności. Powodem jest oczywiście stan epidemii Covid-19, choć to, że rozgrywki 3 ligi dobrnęły do tego miejsca i to, że najprawdopodobniej się normalnie w tym roku zakończą, to już ogromny sukces.