PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Mini-maraton u schyłku sezonu rozpoczniemy w Legnicy

Ostatni występ przeciwko Gwarkowi Tarnowskie Góry zasiał powiew optymizmu w kierunku dobrego zakończenia sezonu. Wprawdzie przed biało-niebieskimi jeszcze trzy mecze o ligowe punkty, ale każdy z następnych rywali jest jak najbardziej w zasięgu naszych chłopaków. Futbolowy mini-maraton w postaci meczów co trzy dni rozpocznie wyjazd do Legnicy.

Rezerwy drużyny z Fortuna I ligi to bardzo obszerny kadrowo temat. Do chwili obecnej na boiskach grupy III 3 ligi zaprezentowało się w sumie 37(!) piłkarzy. Z samych obcokrajowców można by złożyć wyjściowa jedenastkę a oprócz tego obdzielić ze dwie drużyny młodzieżowe. Najskuteczniejszym graczem (6 goli) w talii trenera Marcina Płuski jest sprowadzony z GKS-u Bełchatów, 24 letni pomocnik, Maciej Koziara.

Płuska to już drugi w tej rundzie szkoleniowiec ekipy z Orła Białego. 13 października zastąpił bowiem na lawie Wojciecha Robaszka. Nie znamy podstaw tej decyzji, gdyż Miedź II aż tak tragicznie sobie nie radziła. Owszem, grała w kratkę, ale przy takiej rotacji zawodników wydaje się to być naturalne i generalnie niewiele się w tej kwestii zmieniło. Sobotnia wyprawa to kolejne wyzwanie za przysłowiowe sześć punktów, ponieważ obie drużyny w tabeli dzielą dokładnie trzy oczka.

Podopieczni Jana Furlepy dostaną jeszcze jedną okazję na poprawienie swoich jesiennych statystyk. Na wyjeździe „duma Kluczborka” zwyciężyła po raz ostatni kiedy słońce na niebie było jeszcze bardzo, bardzo wysoko. Prosi się o poprawę tej serii, która zatrzymała się na dacie 22 sierpnia i wygranej w Gorzowie Wielkopolskim z Wartą 2:1. Wystarczy skopiować wynik z wiosny br. (Miedź II – MKS 1:2, Łobodziński 65 – Jurasik 61, 68) i będziemy wszyscy zadowoleni!