- WOKÓŁ KLUBU

18. kolejka. Każda seria ma swój koniec

Ostatnia seria spotkań w grupie III 3 ligi była dosyć nietypowa. Tylko nyska Polonia wyłamała się z prawa serii, gdyż przy niedzielnym rosole poległa po raz siódmy z rzędu i dwunasty w tym sezonie. Generalnie chodzi nam o trend, w którym poruszali się ostatnio niektórzy uczestnicy rozgrywek, ale po kolei. W sobotę skończył się ciąg dziesięciu zwycięskich spotkań Ruchu. Lider tabeli znalazł pogromcę w Goczałkowicach, choć do przerwy prowadził po karniaku i 18 golu tej jesieni Mariusza Idzika.

Fatalny splot dziewięciu z rzędu meczów bez wygranej przerwała Foto-Higiena. Gospodarze wygrali u siebie po raz pierwszy od 12 września. Dwa razy dla gości trafił Szymon Kobusiński, który ma już w swym dorobku 15 bramek i wspiął się na drugie miejsce w klasyfikacji strzeleckiej. Tam oprócz wspomnianego wyżej Idzika na pierwszym placu ex-equo plasuje się Adam Żak, który podobnie jak napastnik “Niebieskich” także w ostatni weekend zdobył bramkę.

Do listy przerwanych ciągów dopisali się także brzeżanie. Stal kolejne trzy punkty wywalczyła po pauzie trwającej od 10 października. Na zwycięską ścieżkę powrócił Pniówek, który wygrał sześć z siedmiu ostatnich spotkań, a przegrał jedynie z ekipą bijących w awans do 2 ligi chorzowian. Te dwa ostatnie kluby zamkną naszą listę rywali w tym roku, zaś ich ostatnie wyniki pokazują, że MKS czekać będą w obu przypadkach bardzo ciężkie przeprawy.

Kolejka 18 – 21-22 listopada
Pauza: Ślęza Wrocław.
Foto-Higiena Gać 2-0 Rekord Bielsko-Biała 21 listopada, 13:00
Marcin Wdowiak 49, Marcin Przybylski 84
bez udziału publiczności
Polonia Nysa 0-3 Lechia Zielona Góra 22 listopada, 13:00
Bartosz Konieczny 17, Szymon Kobusiński 34 (k), 84 (k)
ROW 1964 Rybnik 0-2 Polonia Bytom 21 listopada, 13:10
Adam Żak 24, Patryk Stefański 34
bez udziału publiczności / mecz pierwotnie zaplanowany na 13:00 rozpoczął się z 10-minutowym opóźnieniem
Stal Brzeg 1-0 Zagłębie II Lubin 21 listopada, 13:00