PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Znów ze Stalą, tym razem w wojewódzkim Pucharze Polski

Stal Brzeg była finalistą tegorocznego i triumfatorem poprzedniej edycji wojewódzkiego Pucharu Polski. Trofeum brzeżanie bronili na stadionie Źlinicach mierząc się z Polonią Nysa. 10 sierpnia br. po rzutach karnych górą była Polonia, co nie zmienia faktu, że nasz środowy rywal jest jednym z faworytów nowej edycji tych rozgrywek.

Drużyna z Brzegu do 1/16 finału awansowała po wygranej z LZS-em Stary Ujazd 7:0 (Marcin Budnik 43, 51, Michał Maj 48, Mateusz Dychus 55, 90, Karol Danielik 68, Marcin Niemczyk 89). Biało-niebieskich spotkał tym razem wolny los. Spotkanie pierwotnie zaplanowane zostało na 11 listopada, jednak wskutek zagrożenia epidemicznego zostało przełożone na 2 grudnia (godz. 13.00).

Środowe zawody pucharowe muszą wyłonić zwycięzcę i jeśli w regulaminowym czasie gry wynik pozostanie nierozstrzygnięty, sędzia Bartosz Owsiany z Opola, który mecz poprowadzi, zarządzi dogrywkę a nawet rzutu karne. W następnej rundzie na wygranego pary Stal – MKS czeka już Orzeł Źlinice z opolskiej klasy okręgowej. 1/8 finału zaplanowana została już na 5 grudnia (sobota, 13.00).