PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Pucharowy podwójny ból. Stal Brzeg – MKS Kluczbork 1:0 (0:0)

Zgodnie z niepisaną tradycją MKS Kluczbork znów nie wywalczy Pucharu Polski w piłce nożnej. W spotkaniu będącym dopiero wstępem do rozgrywek szczebla centralnego, biało-niebiescy przegrali w 1/16 finału wojewódzkiego w Brzegu ze Stalą.

Mecz mógł się podobać, był zacięty, prowadzony w szybkim tempie i obfitował z bardzo dużą liczbę podbramkowych sytuacji. Gospodarze awans uzyskali w doliczonym czasie gry, za sprawą byłego gracza MKS-u, Marcina Niemczyka. Środowe zawody obsłużyliśmy na klubowej stronie na Facebook-u i tam znajduje się szczegółowa relacja z meczu: https://www.facebook.com/MKS.Kluczbork/posts/3946530248691007.

Trener Jan Furlepa nie krył rozżalenia. –  Naprawdę daliśmy dziś bardzo dużo z siebie i na pewno zaangażowania i zdrowia w tym meczu z naszej strony nie zabrakło. Zabrakło niestety skuteczności i to podwójnie boli. Moim zdaniem dominowaliśmy i stworzyliśmy więcej sytuacji, a przegraliśmy. No ale cóż… taka jest właśnie piłka. Raz zgubiliśmy krycie i straciliśmy gola.

Był to zarazem ostatni oficjalny występ naszej drużyny w tym roku. Niebawem przedstawimy plan pracy zimowego okresu przygotowawczego, który jest już rozpisany razem z listą sparingpartnerów.

Stal Brzeg – MKS Kluczbork 1:0 (0:0)

Bramka: Marcin Niemczyk 90+2

Żółte kartki: Borycka, Jaros, Kamiński, Niewieściuk – Gierak, Jaszczak, K. Latusek

Czerwona kartka: Gierak 90, za dwie żółte.

Stal: Szady – Maj, Ogrodowski, Banach, Budnik (57. Niewieściuk) – Kamiński (79. Wypych), Sypek (90. Kuriata), Danielik, Borycka (57. Niemczyk), Zapotoczny (71. Jaros) – Celuch

Trener Damian Dziura

MKS: Witek – Orłowicz, Przystalski, Gierak, Paradowski (62. K. Latusek) – Włodarczyk, Baraniak (28. Smolarek, 69. Nykiel), Jaszczak, Lewandowski, Witkowski – F. Latusek. Żółte kartki: Borycka, Jaros, Kamiński, Niewieściuk – Gierak, Jaszczak, K. Latusek

Trener Jan Furlepa

Sędzia Bartosz Owsiany z Opola

Mecz bez udziału publiczności.