PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Piłkarze wznowili treningi

W czwartkowe popołudnie piłkarze MKS-u Kluczbork wrócili do treningów. To były ich pierwsze wspólne zajęcia w tym roku po przerwie świątecznej. Nie oznacza to jednak, że każdy zawodnik spędził Boże Narodzenie „przy stole”. Wszyscy trenowali indywidualnie wg. rozpisanego planu zajęć. Przygotowania do wznowienia rozgrywek ligowych potrwają teraz dwa miesiące.

Trener Jan Furlepa miał do dyspozycji 28 zawodników. Wśród nich było czterech juniorów: Jakob Rychlik, Adrian Wojnarowski, Jakub Witek i Dawid Begar.

– Będziemy im się przyglądać, bacznie obserwować. Będą grać z nami również w sparingach i grach wewnętrznych. Jeśli stwierdzę, że nadają się do kadry pierwszego zespołu to będą jego członkami – mówi szkoleniowiec. – Los w ich głowach i nogach – podkreśla Furlepa.

W zajęciach brało udział również pięciu testowanych graczy. Jeszcze nie wiadomo jak długo będą sprawdzani. Czas pokaże, jaka będzie ich przydatność w zespole.

– Na razie nie czas na konkrety. Myślę, że pewnych decyzji można spodziewać się na początku lutego. Będziemy testować zawodników na sparingu z GKS-em Katowice (16 lutego na wyjeździe). Później mamy jeszcze wyjazd z Miedzią Legnica (23 lutego).

W najbliższą sobotę przewidziana jest gra wewnętrzna. Oprócz wspomnianych wyżej dwóch sparingów, rozegrane zostaną jeszcze mecze kontrolne:

30 styczeń: MKS Kluczbork – Agroplon Głuszyna 11:00
3 luty: KKS Kalisz – MKS Kluczbork 18:00
6 luty: MKS Kluczbork – Ruch Zdzieszowice 11:00
10 luty: MKS Kluczbork – Małapanew Ozimek 18:00
13 luty: MKS Kluczbork – Stal Brzeg 11:00
17 luty: MKS Kluczbork – Decor Bełk 18:00
20 luty: MKS Kluczbork – Polonia Nysa 11:00
27 luty: MKS Kluczbork – RKS Radomsko

W dniach 25-30 stycznia zaplanowany jest obóz dochodzeniowy na obiektach miejscowego Kampusu Stobrawa.