MŁODZIEŻ PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Szkoleniowiec po meczu z Miedzią

Zawodnicy MKS-u Kluczbork mają za sobą drugi mecz sparingowy. I-ligowa Miedź Legnica wygrała 7:0. Po spotkaniu udało się porozmawiać z naszym trenerem o tej konfrontacji i o aktualnej sytuacji w zespole.

– Przeciwnik bardzo wymagający i skuteczny. Do bólu wykorzystali przede wszystkim w pierwszej połowie nasze błędy – mówi trener Jan Furlepa.

– My naprawdę w grze ofensywnej mieliśmy również swoje sytuacje do strzelenia dwóch, trzech bramek których nie wykorzystaliśmy. Po drugiej straconej bramce wszystko się załamało i przeciwnik dominował na boisku.

– W drugiej połowie weszła nasza młodzież. Niektórzy zawodnicy po raz pierwszy spotkali się z zawodową drużyną… Z dobrą drużyną, bo to jest kandydat do Ekstraklasy. Oczywiście wynik mówi sam za siebie ale ja nawet z takiej lekcji wyciągam pozytywne wnioski co do niektórych zawodników. Z każdej takiej porażki należy je wyciągnąć i na pewno ta analiza zostanie zrobiona. Nie przykładam wagi co do wyniku ale daje on nam kierunek odnośnie nowych graczy i kandydatów do gry. Nie będę teraz jeszcze podsumowywał na 100%, ale po analizie zadecyduję o przydatności poszczególnych zawodników do pierwszego zespołu – mówi szkoleniowiec.

– Oczywiście nasza młodzież, która się stara ale musimy być cierpliwi w tym wszystkim. Przede wszystkim praca, praca i jeszcze raz praca. Uważam, że z każdego sparingu trzeba przygotowywać się do meczu mistrzowskiego.