MŁODZIEŻ PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Remis w sparingu ze Stalą

Piłkarze MKS Kluczbork zremisowali mecz kontrolny z ligowym rywalem Stalą Brzeg 2:2.

Pierwsza połowa to dominacja gospodarzy, którzy udokumentowali to dwoma trafieniami. Zanim jednak padły bramki, to w 18 minucie zza pola karnego przymierzał Jaszczak. Bramkarz jednak z trudem bronił. Z tej okazji mieliśmy jeszcze dwa wznowienia z narożnika, ale Stal zdołała się wybronić. W odpowiedzi po okazji gości Witek również wybijał piłkę za linię końcową, a po dośrodkowaniu z kornera rywale uderzali głową niecelnie.

W 21 minucie spotkania z prawej strony na wysokości pola karnego znalazł się Nykiel. Wycofał na 16 metr do Włodarczyka. Ten z kolei najpierw pozbył się obrońcy, a potem uderzył w prawy róg pozostawiając bramkarza bez szans.

Kolejna skuteczna akcja miała miejsce trzy minuty później. Smolarek podał prostopadle do Jaszczaka, a ten stając oko w oko z golkiperem nie dał mu szans.

W pierwszej części piłkarze MKS-u mieli jeszcze parę okazji, jednak bramkarz zanotował parę skutecznych interwencji lub nasze próby były niecelne.

Po zmianie stron w miarę upływu czasu Stal dochodziła śmielej pod naszą bramkę. W 70 minucie po dograniu z prawej strony Mocarskiego pokonał Niemczyk. Później po dośrodkowaniu z prawej strony w pole karne walczący w powietrzu Karol Latusek z Mazurkiem nie zdołał go powstrzymać i zaskoczony bramkarz wyciągał futbolówkę z siatki. Warta uwagi w tej części spotkania była jeszcze okazja Stali po której uratowała nas poprzeczka. My z kolei uderzaliśmy niecelnie, a inne próby były dobrze blokowane przez przyjezdnych.

W spotkaniu z różnych przyczyn zabrakło Gieraka, Paradowskiego i Filipa Latuska. Po kontuzji wrócił jednak do bramki nasz nowy bramkarz – Mocarski.

MKS Kluczbork – Stal Brzeg 2:2 (2:0)

Bramki: Włodarczyk 21, Jaszczak 24

Skład I połowa: Dawid Witek, testowany zawodnik, testowany zawodnik, Przystalski, Witkowski, Pudlik, Lewadowski, Włodarczyk, Nykiel, Jaszczak, Smolarek

MKS II połowa: Mocarski, testowany zawodnik, testowany zawodnik, Wojnarowski, Szota, Włodarczyk, Jaszczyk, Karol Latusek, Begar, Jakub Witek, Smolarek.