PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

MKS Kluczbork pokonał Polonię Nysa 3:2

MKS Kluczbork pokonał Polonię Nysa 3:2. Skuteczni okazali się nasi obrońcy, którzy strzelili dwie bramki. Jedno trafienie na nasze konto zaliczył gracz Polonii Nysa.
Spotkanie rozpoczęło się od szybkich ataków naszego zespołu. W 8 minucie prowadziliśmy już 1:0. Najpierw po szybkiej kontrze i uderzeniu Włodarczyka wywalczyliśmy rzut rożny. Po wznowieniu gry w polu karnym do piłki dopadł Paradowski i celnie przymierzył w prawy róg.

W 24 minucie goście po jednym z fauli Nykiela otrzymali rzut karny, który na bramkę pewnym strzałem zamienił Setla. Tuż przed przerwą przyjezdni zdołali wyjść na prowadzenie. Widoczny Dro Narcisse, przyjął futbolówkę przed polem karnym, wypracował sobie pozycję i celnie uderzył nie dając szans bramkarzowi.

– Straciliśmy bezsensownie bramki. Myślę, że wynika to jeszcze z braku zgrania – mówi nowo pozyskany obrońca Wenglorz.

– Zostały jeszcze dwa tygodnie do ligi, dlatego jestem pozytywnie nastawiony. Drużyna ma potencjał i myślę, że powinniśmy dobrze wyglądać na wiosnę – dodaje zawodnik, który ostatnie półtora roku spędził w czeskim zespole MFK Karvina, a grał w rezerwach (odpowiednik III ligi polskiej).

Druga połowa nie obfitowała już w tak wiele okazji podbramkowych, jednak udało się obrócić losy spotkania.

Najpierw w 47 minucie było wyrównanie. Po kornerze z prawej strony naciskany zawodnik Nysy zaskoczył kolegę z zespołu posyłając piłkę do własnej bramki.

Wynik meczu ustalił Przystalski, który wykorzystał jedenastkę po faulu na Smolarku.

– Sparing oceniam pozytywnie, najważniejsze że wygraliśmy – mówi z kolei Batelt, który został wypożyczony do Kluczborka na pół roku z Podbeskidzia Bielsko-Biała. – Odwróciliśmy zły wynik i cieszę się, że w drugiej połowie zachowaliśmy czyste konto.

⚽ MKS Kluczbork – Polonia Nysa 3:2 (1:2)
Bramki: Paradowski 8, samobójcza 47, Przystalski 88 (karny)
👕 MKS I połowa: Dawid Witek, Wenglorz, Paradowski, Przystalski, Witkowski, Zieliński, Nykiel, Jaszczak, Włodarczyk, Lewandowski, Smolarek
👕 MKS II połowa: Mocarski, Wenglorz, Batelt, Przystalski, Karol Latusek, Zieliński, Pudlik, Jaszczyk, Włodarczyk (Szymon Witek), Filip Latusek (Jakub Witek), Lewandowski (Szota). Grał jeszcze testowany napastnik oraz ponownie Smolarek.