TRAMPKARZE

Pierwszy ligowy mecz trampkarzy za nimi

Jako pierwsi wiosnę zainaugurowali nasi trampkarze. Na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Kluczborku podjęli drużynę Odry Opole (rocznik 2007).

– Nie ukrywam, że przed meczem w szatni było widać u niektórych zawodników duże zdenerwowanie, czego bym się po nich najmniej spodziewał. Po tak dobrym sparingu jaki rozegraliśmy we Wrocławiu myślałem, że jak się rozpocznie mecz to ciśnienie z nas zejdzie – mówi trener Mariusz Strzelak.

– Ale nic z tego. Całe spotkanie to mnóstwo niecelnych podań, podejmowanych złych decyzji przez moich zawodników jak i o podjęciu decyzji o strzale, tak i o zbyt szybkim pozbywaniu się piłki. Brakowało nam spokoju i opanowania, ale zwycięzców się nie osądza. Brawa dla moich chłopaków za zero z tyłu. Szkoda tylko tych nie wykorzystanych sytuacji jakie mieliśmy w tym spotkaniu, bo wynik powinien być znacznie wyższy – dodaje szkoleniowiec.

– Oczywiście z szacunkiem dla naszego rywala Odry Opole, bo też mieli swoje sytuacje. Ale jak się nie ma co się lubi, to trzeba szanować to co się ma.

Strzelcem jedynego gola dla naszej drużyny był Kordian Durka. Zespół Odry Opole prowadził Andrzej Polak, były szkoleniowiec MKS-u Kluczbork, który przez rok prowadził nasz zespół w II lidze (od czerwca 2008 roku). Wówczas biało-niebiescy grali w II lidze zachodniej i wygrali ligę. Tym samym awansowali do I ligi.

– Teraz musimy poprawić naszą skuteczność i szybko powrócić do tego co graliśmy w grach kontrolnych i powinno być znacznie lepiej. To nic innego jak następny materiał do naszej analizy co trzeba poprawić, a co zmienić żeby takich meczy w naszym wykonaniu było jak najmniej – tłumaczy trener.

Za tydzień trampkarze jadą do Nysy powalczyć o następne punkty. Bilans naszych ostatnich spotkań to dwie wysokie porażki, więc czas by to zmienić.

– Z taką wiarą pojedziemy na następny sprawdzian. Osobiście głęboko wierzę w naszą drużynę, bo sparingi to oczywiście nie liga ale pokazały, że można grać na znacznie wyższym poziomie. Jeszcze raz wielkie brawa dla chłopaków – relacjonuje Mariusz Strzelak.

MKS Kluczbork Trampkarze – Odra II Opole Trampkarze 1:0

Bramki: Durka 12

MKS: Spurek, Ramus, Knetki, Gruszka, Kwieciński, Maruska, Czaja, Wiecha, Mokrzycki, Dreczka, Durka, Słoński, Mioduszewski, Bryś, Grzyb, Olszok, Przyborowski, Wojciechowski

Galeria ze spotkania