PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

MKS lepszy od Stali Brzeg w pierwszym sparingu

MKS Kluczbork wygrał swój pierwszy mecz sparingowy ze Stalą Brzeg 5:1. Wynik został ustalony w pierwszej połowie, gdzie miejscowi strzelili pięć bramek. Hattricka ustrzelił Zieliński, a po jednym trafieniu dołożył Błaszkiewicz oraz Jaszczyk.

MKS już w siódmej minucie wyszedł na prowadzenie. Lewandowski podał z prawej strony, a akcję kończył Zieliński. Chwilę później popularny „Zielu” podwyższył wynik spotkania po tym jak minął bramkarza i skierował futbolówkę do pustej bramki. W 23 minucie gospodarze przeprowadzili koronkową akcję po kontrze, a Zieliński będąc blisko bramkarza zdołał końcem buta skierować ją do siatki.

Przed przerwą miejscowi zdobyli jeszcze dwie bramki. Najpierw po rzucie rożny, z prawej strony i zamieszaniu do piłki dopadł nowo pozyskany Błaszkiewicz i celnie uderzył. Potem Jaszczyk długo prowadził piłkę środkiem. Szukał podania, jednak ostatecznie precyzyjnie uderzył w prawy róg. Po zmianie stron goście zdołali jedynie uderzyć z dystansu zdobywając honorową bramkę.

MKS Kluczbork – Stal Brzeg 5:1 (5:0)

Bramki: Zieliński 7, 13, 23, Błaszkiewicz 34, Jaszczyk 37 – ? 60

MKS: Testowany zawodnik, testowany zawodnik, Błaszkiewicz, Leśniak, Szota, Lewandowski, testowany zawodnik, Jaszczyk, Zieliński, Woźniak, testowany zawodnik. W drugiej połowie grali ponadto Mocarski, Przystalski, Paradowski, Szymon Witek, Nykiel. Reszta testowana.