PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Derby dla Stali Brzeg

Niestety MKS Kluczbork przegrywa pierwsze spotkanie w tym sezonie. Podopieczni trenera Tomasza Kazimierowicza trafili w niedzielne popołudnie na dobrze dysponowaną Stal Brzeg, która dodatkowo wspierana była przez całe spotkanie przez swoich kibiców.

Goście zaskoczyli wysokim pressingiem, w efekcie czego mało działo się w grze ofensywnej z naszej strony w pierwszej części spotkania. Marcin Przybylski uderzał niecelnie, a z kolei Lucjan Zieliński trafił tylko w boczną siatkę. Gospodarze natomiast wyszli na prowadzenie już na początku spotkania. Pierwsza bramka padła w 2 minucie. Po dograniu z prawej strony do podbitej piłki dobiegł Michał Sypek i głową uderzył w lewy róg pozostawiając bramkarza bez szans.

Później po podaniu z prawej strony i małym zamieszaniu w polu karnym trochę miejsca znalazł Maciej Matusik i uderzył w prawy róg.

Po zmianie stron gra zaostrzyła się. W efekcie czego na trybuny został wysłany trener Stali, Arkadiusz Bator. Gracze również się nie oszczędzali grając na granicy faulu. Na początku drugiej części meczu lecącą w światło bramki piłkę ratował ofiarnie Miłosz Staszkiewicz i zderzył się z rywalem. W efekcie czego nasz obrońca został odwieziony na badania do szpitala. Dużo zdrowia życzymy Panie Miłoszu.

MKS dążył do zmiany rezultatu, okazji było trochę więcej, jednak w tym dniu nie udało się pokonać bramkarza gości. W 67 minucie Maciej Matusik uderzył technicznie z lewej strony posyłając futbolówkę w prawe okienko ustalając tym samym wynik spotkania.

Najbliższa okazja do rehabilitacji już w środę. MKS Kluczbork w meczu pucharowym zmierzy się na wyjeździe ze Startem Namysłów. Początek meczu o godzinie 17:30 w Namysłowie.

MKS Kluczbork – Stal Brzeg 0:3 (0:2)

Bramki: Sypek 2, Matusik 13, 67

MKS: Grzesiak, Staszkiewicz (Szaniec 60), Błaszkiewicz, Leśniak, Szota (Moś 80), Lewandowski (Paradowski 80), Nykiel, Skibiński (Woźniak 60), Chmielowiec (Jaszczyk 60), Zieliński, Przybylski