PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Wygrana w Namysłowie

MKS Kluczbork awansował do kolejnej fazy pucharu na szczeblu wojewódzkim. Nasi zawodnicy wygrali z grającym w lidze okręgowej Startem Namysłów 4:1.

MKS zaczął od mocnego uderzenia. Już po 34 minutach prowadziliśmy 4:0. Najpierw w 5 minucie Patryk Moś podał z prawej strony do Beniamina Glinki, a ten celnie uderzył z 7 metrów. Później Patryk Moś będąc w polu karnym uderzył technicznie, a piłka nabrała mocnej rotacji i spadła w prawym narożniku zaskoczonego bramkarza Startu. Dwa kolejne trafienia były autorstwa kapitana Lucjana Zielińskiego. Najpierw w 14 minucie Miłosz Paradowski wykładał piłkę z prawej strony, a Lucjan Zieliński kończył skutecznym strzałem, a później tyłem do bramki niekonwencjonalnie piętką podawał Beniamin Glinka, a Lucjan Zieliński stając oko w oko z bramkarzem uderzył celnie w prawy róg.

Po zmianie stron lepsi okazali się gospodarze, którzy drugą odsłonę wygrali 1:0 po bramce w 75 minucie. MKS Kluczbork raz uratował słupek, a w bramce czujny musiał być Michał Mocarski, który wybronił parę okazji. Z naszej strony z kolei niecelnie uderzał Marcin Przybylski, a po jednym z rzutów wolnych również minimalnie pomylił się obok prawego słupka.

W kolejnej rundzie zmierzymy się na wyjeździe ze zwycięzcą meczu LZS Walce – KS Małapanew Ozimek (mecz ten rozegrany będzie 1 września). Spotkania zaplanowano 11 listopada.

Start Namysłów – MKS Kluczbork 1:4 (0:4)

Bramki: Glinka 5, Moś 9, Zieliński 14, 34

MKS: Mocarski, Szota (Szalek 19), Paradowski, Leśniak (Skibiński 46), Błaszkiewicz (Szaniec 46), Zieliński (Przybylski 46), Woźniak, Chmielowiec, Glinka (Witek 46), Huć, Moś