PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Polonia Bytom z dwunastym zawodnikiem w Kluczborku

Już w sobotę kolejny mecz MKS-u Kluczbork. Naszym przeciwnikiem będzie Polonia Bytom. Początek spotkania o godzinie 17:00.

– Nie musimy nikomu mówić jakim klubem jest Polonia – mówi trener MKS-u Piotr Jacek, który w tym tygodniu podpisał kontrakt z naszym klubem. – Na pewno przyjedzie solidny przeciwnik z bardzo fajną historią, a my będziemy chcieli się temu przeciwnikowi przeciwstawić.

Polonia w poprzednim sezonie zajęła drugą pozycję w tabeli, dając wyprzedzić się jedynie Ruchowi Chorzów, który po awansie piętro wyżej radzi sobie tam doskonale. Bytomianie we wspomnianym sezonie przegrali łącznie tylko pięć spotkań w 36 spotkaniach i chociaż teraz po dwunastu kolejkach już czterokrotnie schodzili z boiska pokonani to oni będą faworytami sobotniej konfrontacji.

Piłkarze MKS Kluczbork po serii niepowodzeń i passie bez wygranej wreszcie zaznali smaku wiktorii pokonując tydzień temu na wyjeździe Foto-Hignienę Błyskawica Gać 2:1. Wygrana w meczu o sześć punktów była jednak tylko jedną z wygranych bitw tego sezonu, bowiem biało-niebiescy zamierzają podnieść się w ligowej tabeli, a w tej grupie każdy może wygrać z każdym i to o każdej porze. Kibice z pewnością będą liczyć na tradycyjny efekt „nowej miotły”, jednak nigdy nie wiadomo jaki scenariusz może się spełnić. Smaczku sobotniej rywalizacji dodaje również fakt, że mecz będzie rozegrany przy sztucznym oświetleniu, a swój przyjazd do Kluczborka zapowiedziała liczna grupa kibiców Polonii.

Tradycyjnie jeśli ktoś nie będzie mógł wybrać się na spotkanie to będzie można je obejrzeć za pośrednictwem slaskie.tv

Bilety są dostępne jeszcze internetowo na www.bilet.pax.pl. Kasa stadionu zostanie otwarta na godzinę przed pierwszym gwizdkiem czyli od godziny 16:00.

W związku z przyjazdem ponad trzystuosobowej grupy kibiców drużyny gości Zarząd Miejskiego Klubu Sportowego w Kluczborku informuje, że wyłączony z użytku zostanie parking przy Klasztorze Księży Sercanów.

Ponadto ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy Hali Sportowej obok stadionu. Prosimy o parkowanie samochodów na innych dostępnych parkingach.

Za niedogodności przepraszamy!