PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Trener Piotr Jacek o przygotowaniach

We wtorek piłkarze MKS Kluczbork trenowali na hali, później na boisku ze sztuczną nawierzchnią.

– Wszystko idzie zgodnie z planem. Jesteśmy w połowie trzeciego mikrocyklu pracy. Boisko odśnieżone, więc plan który sobie założyliśmy można realizować – mówi trener Piotr Jacek.

MKS Kluczbork ma już za sobą pierwszy sparing. Rywalem był nasz ligowy przeciwnik – Gwarek Tarnowskie Góry. W spotkaniu zagrali tylko i wyłącznie sprawdzani zawodnicy, którzy wygrali 2:0.

– Na tle dobrego zawodnika mieliśmy okazję sprawdzić dość dużą ilość testowanych zawodników. Mamy informację zwrotną po tym meczu, prowadzimy rozmowy z niektórymi zawodnikami i ich klubami – mówi szkoleniowiec.

W weekend kolejny mecz kontrolny. W Częstochowie zmierzymy się z rezerwami Rakowa.

– Kolejna gra kontrolna w sobotę. Na ten moment jest nas mało. Też był taki plan, że pewnie będzie trzeba poświęcić te dwa/trzy tygodnie na załatwianie i dopisywanie zawodników do listy płac. W najbliższym sparingu powinno być nas o parę osób więcej. Spotkanie z Rakowem to też bardzo fajny wartościowy mecz, w którym będziemy mogli już pewne rzeczy sprawdzić – mówi trener.