MŁODZIEŻ PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Wartościowy sparing młodzieży MKS z LZS-em Starowice

IV ligowiec odwrócił losy meczu. Wartościowy sparing dla naszej młodzieży. 👍⚽💪

Na obecnym etapie przygotowań drużyny, gdzie kadra zespołu została mocno przebudowana, ciężko mówić jeszcze o drugim składzie drużyny, ale teoretycznie słabsza jedenastka rozegrała mecz kontrolny z LZS-em Starowice Dolne. Żaden z zawodników piątkowego sparingu z Lechią Tomaszów Mazowiecki (wygrana 2:0) nie wziął udziału w sobotniej grze. Trener Piotr Jacek miał okazję sprawdzić kolejnych testowanych piłkarzy oraz Juniorów naszego klubu, dla których był to debiut w rywalizacji seniorskiej.

Spotkanie odbywało się pod dyktando przeciwnika, którzy stworzyli sobie zdecydowanie więcej okazji. Mimo to ambitnie grająca nasza młodzież mocno się postawiła i prowadzili nawet 2:0. Jednak zmiennicy naszego rywala w końcowym etapie spotkania zdołali odwrócić wynik konfrontacji na swoją korzyść.

Długo wisiała sensacja. W bramce dwoił się i troił Grzesiak, który zaliczył może i nawet dwucyfrową liczbę znakomitych interwencji po strzałach w światło bramki. W 30 minucie obronił także podyktowaną jedenastkę po faulu w polu karnym Paradowskiego.

W 35 minucie MKS miał rzut rożny z prawej strony. Dośrodkował Begar, a głową mocno uderzył Mucha – testowany środkowy obrońca z Elany Toruń. W pierwszej części z naszej strony warto odnotować jeszcze okazję Grzelaka, który stanął oko w oko z bramkarzem, ale uderzył chyba nie tak jak chciał i uzyskaliśmy tylko rzut rożny.

Po zmianie stron rywale jeszcze mocniej nas nękali. Mimo to w 73 minucie nadziali się na naszą szybką akcją. Po prostopadłym zagraniu piłkę otrzymał Nowak, który podbił futbolówkę nad wychodzącym bramkarzem, a ta odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Ostatni kwadrans należał już do naszych rywali.

➡ MKS Kluczbork – LZS Starowice Dolne 2:3 (1:0)

⚽ Bramki: Mucha 35, Nowak 73 – Grądowski 75, Fernandes 85, Luiz 87

👕 Kadra MKS: Grzesiak, Paradowski, Kukla, Begar, Nowak, Jóźwicki, reszta juniorzy MKS oraz testowani piłkarze.