PIERWSZA DRU┼╗YNA PRZYPI─śTY WOK├ô┼ü KLUBU

Wiceprezes Wojciech Smolnik o sytuacji w MKS Kluczbork

­čÄĄJak to mawia znany komentator sportowy ligi angielskiej, mo┼╝na wygodnie siada─ç na fotelu i zapina─ç pasy… O sytuacji w MKS Kluczbork bardzo konkretnie rozmawia z nami wiceprezes Wojciech Smolnik. Dowiedzie si─Ö o tegorocznym Pro Junior System, o tym kto poprowadzi zesp├│┼é senior├│w w nowym sezonie, a tak┼╝e o odej┼Ťciach naszych zawodnik├│w, chocia┼╝ tu jeszcze pozostanie ma┼éa tajemnica (bez nazwisk), i do sprawy pewnie niebawem wr├│cimy. ­čöąÔŁĄÔÜŻ­čĺ¬

Ô×í Porozmawiajmy na pocz─ůtku o zako┼äczonym sezonie. MKS Kluczbork utrzyma┼é si─Ö ostatecznie w III lidze. To sukces naszego klubu patrz─ůc na ca┼éy sezon ?

Patrz─ůc na ca┼éy sezon to wykonanie planu minimum, natomiast bior─ůc pod uwag─Ö sytuacj─Ö po rundzie jesiennej oraz form─Ö dru┼╝yn plasuj─ůcych si─Ö w dolnych rejonach tabeli to wielki sukces. Trzeba jasno stwierdzi─ç, ┼╝e dru┼╝yna zbudowana przez nas i trenera Tomasza Kazimierowicza by┼éa zbyt m┼éoda i niedo┼Ťwiadczona ┼╝eby systematycznie punktowa─ç. Na wiosn─Ö by┼éo ju┼╝ troch─Ö inaczej, nie grali┼Ťmy ju┼╝ tak─ů ilo┼Ťci─ů m┼éodzie┼╝owc├│w jak jesieni─ů, tote┼╝ wyniki by┼éy znacznie lepsze. Ta dru┼╝yna z wiosny to by┼é kolektyw, ┼Ťwietnie rozumiej─ůcy si─Ö, wiedz─ůcy o co gramy i daj─ůcy z siebie wszystko na boisku, a ┼╝e to wszystko zosta┼éo poparte naprawd─Ö niez┼éymi umiej─Ötno┼Ťciami to i przyjemnie patrzy┼éo si─Ö na gr─Ö MKS Kluczbork i tak─ů dru┼╝yn─Ö chcieliby┼Ťmy zobaczy─ç w nast─Öpnym sezonie.

Ô×í W ci─ůgu ca┼éego sezonu w klubie pracowa┼éo a┼╝ czterech trener├│w, trzech z r├│┼╝nych stron kraju. Tymczasem nasz miejscowy szkoleniowiec, by┼éy zawodnik Tomasz Chatkiewicz wraz z Micha┼éem Honcem i Krzysztofem Stodo┼é─ů stworzyli ┼Ťwietn─ů tr├│jk─Ö sztabu szkoleniowego. Strza┼é w dziesi─ůtk─Ö mo┼╝na powiedzie─ç. Mo┼╝e za daleko szukali┼Ťmy szkoleniowc├│w z bogatym CV ? Jak to Pan mo┼╝e skomentowa─ç ?

Na wyniki dru┼╝yny wp┼éywa wiele czynnik├│w i nie spos├│b ocenia─ç te wyniki wy┼é─ůcznie pod k─ůtem trenera. Trener Kazimierowicz (jak ju┼╝ wspomnia┼éem) mia┼é bardzo m┼éod─ů dru┼╝yn─Ö. By┼éa ona perspektywiczna i gdyby┼Ťmy mieli czas to kilku zawodnik├│w, kt├│rzy w zimie od nas odeszli, w przysz┼éo┼Ťci stanowi┼éoby o sile MKS-u. Niestety nie mogli┼Ťmy pozwoli─ç sobie na spadek z III ligi (cho─ç wielu ju┼╝ nas tam widzia┼éo ÔÇô serdecznie ich pozdrawiam!) i zmuszeni byli┼Ťmy zim─ů przebudowa─ç dru┼╝yn─Ö. Kolejny trener Piotr Jacek o jesieni w MKS-ie pewnie chcia┼éby jak najszybciej zapomnie─ç, ale po zimie wygl─ůda┼éo to obiecuj─ůco. Wiadomo, ┼╝e odej┼Ťcie trenera Jacka zwi─ůzane by┼éo z jego awansem na zaplecze ekstraklasy i trudno si─Ö nad tym rozwodzi─ç. Na szybko zatrudniony zosta┼é Kamil Socha znany nam z Piasta ┼╗migr├│d, gdzie trzykrotnie wyci─ůga┼é ich ze sporych tarapat├│w. I to na temat Pana Sochy tyle.

W zasadzie w ci─ůgu 15 minut ustali┼éem z Tomkiem Chatkiewiczem warunki na jakich poprowadzi dru┼╝yn─Ö, trener Socha odszed┼é w pi─ůtek, a w sobot─Ö grali┼Ťmy niezwykle wa┼╝ny mecz w Tarnowskich G├│rach. Dru┼╝yna, kt├│ra wysz┼éa na boisko w Tarnowskich G├│rach by┼éa bardzo pobudzona, wida─ç by┼éo jak bardzo zale┼╝y ch┼éopakom na wygranej, czy mo┼╝na j─ů by┼éo odmieni─ç w jeden dzie┼ä, nie wiem, ale tak to widzia┼éem. Od momentu obj─Öcia przez Tomka ster├│w mieli┼Ťmy w klubie zupe┼énie ÔÇ×now─ůÔÇŁ dru┼╝yn─Ö, co prawda trudn─ů w negocjacjach, ale za to przyjemn─ů do ogl─ůdania na boisku.

Ô×í Czy trener Tomasz Chatkiewicz to strza┼é w dziesi─ůtk─Ö? Czy zostanie na nast─Öpny sezon ? Bo wcze┼Ťniej pojawia┼éy si─Ö informacje, ┼╝e przeszkadza praca zawodowa ?

To b─Ödziemy mogli powiedzie─ç dok┼éadnie za rok, o ile to trener Chatkiewicz poprowadzi dru┼╝yn─Ö w sezonie 2022/2023. Obecnie jeste┼Ťmy w trakcie negocjacji warunk├│w i jestem dobrej my┼Ťli, ale zawsze jest jakie┼Ť aleÔÇŽ Negocjujemy warunki, jeste┼Ťmy blisko porozumienia, a co do pracy to wiem, ┼╝e nie koliduje ona w ┼╝aden spos├│b z prowadzeniem dru┼╝yny. Z ostatniej chwili ÔÇô Zarz─ůd Klubu porozumia┼é si─Ö z trenerem Chatkiewiczem i to on poprowadzi dru┼╝yn─Ö w przysz┼éym sezonie!

Ô×í W poprzednim sezonie w Pro Junior System MKS Kluczbork przegra┼é rywalizacj─Ö o trzeci─ů pozycj─Ö z Ruchem Chorz├│w dopiero w ostatniej kolejce. Ruch wystawi┼é w ostatnim meczu nawet swojego bramkarza w polu. A jak u┼éo┼╝y┼éo si─Ö to w tym roku ?

Z Ruchem o 50 punkt├│w (1 punkt to 1 minuta gry zawodnika m┼éodzie┼╝owego) przegrali┼Ťmy batali─Ö o trzecie miejsce i zaj─Öli┼Ťmy miejsce czwarte, za co otrzymali┼Ťmy premi─Ö w kwocie sto tysi─Öcy z┼éotych (za drugie miejsce by┼éoby to dwie┼Ťcie tysi─Öcy z┼éotych). Co do wystawienia bramkarza do pola przez Ruch, to nie mnie to komentowa─ç, ale dodam ┼╝e 100.000 z┼éotych to bardzo du┼╝o pieni─Ödzy.

W sezonie 2021/2022 MKS Kluczbork uplasowa┼é si─Ö na drugim miejscu w klasyfikacji Pro Junior System z przewag─ů ponad tysi─ůca punkt├│w nad miejscem trzecim i z jeszcze wi─Öksz─ů strat─ů do zajmuj─ůcego pierwsze miejsce w tej klasyfikacji Rekordu Bielsko-Bia┼éa. Nawiasem, wspania┼éa praca Rekordu z m┼éodzie┼╝─ů przynosi im teraz regularne profity i od lat nie maj─ů sobie w tej klasyfikacji r├│wnych (dru┼╝yny rezerwowe nie s─ů liczone w klasyfikacji PJS).

Ô×í Inflacja posz┼éa ostro w g├│r─Ö, zawodnikom zapewne trzeba podnie┼Ť─ç wysoko┼Ť─ç kontrakt├│w itp. Po rundzie wiosennej i seri─ů dobrych i efektownych wygranych apetyt kibic├│w zn├│w wzr├│s┼é. Jak wygl─ůda obecna sytuacja finansowa w klubie ?

To pytanie na kt├│re od wielu lat odpowied┼║ jest taka sama. Od 2016 roku w Klubie wprowadzili┼Ťmy bardzo rygorystyczne zasady finansowe, kt├│re s─ů ┼Ťci┼Ťle przestrzegane. ┼Ürodki finansowe otrzymujemy z Gminy Kluczborku, Wojew├│dztwa Opolskiego, Powiatu Kluczborskiego i od naszych sponsor├│w, cz┼éonk├│w ÔÇ×Klubu 100ÔÇŁ i kibic├│w (zakup karnet├│w i bilet├│w), dodatkowo Klub wypracowuje ┼Ťrodki finansowe organizuj─ůc imprezy sportowe i eventy. Od dw├│ch lat bardzo wa┼╝n─ů pozycj─ů w bud┼╝ecie Klubu jest gratyfikacja wyp┼éacana przez PZPN w systemie Pro Junior System. Budowanie kadry pod k─ůtem walki o ┼Ťrodki z Pro Junior System jest jednak niezwykle ryzykowne, gdy┼╝ jak pokazuje miniony sezon we wszystkich grupach 3 ligi blisko po┼éowa dru┼╝yn kt├│re wywalczy┼éy te ┼Ťrodki spad┼éa z ligi (spadkowicz otrzymuje 50% kwoty nale┼╝nej). Posiadane przez nas ┼Ťrodki finansowe nie pozwalaj─ů na ÔÇ×szale┼ästwaÔÇŁ je┼Ťli chodzi o kontrakty, ale pozwol─ů na dalsz─ů regularn─ů redukcj─Ö sp┼éacanego od 2016 roku zad┼éu┼╝enia oraz zbudowanie zespo┼éu, kt├│ry w przysz┼éym sezonie (mam nadziej─Ö) powalczy o co┼Ť wi─Öcej ni┼╝ tylko utrzymanie. Inn─ů kwesti─ů s─ů kluby kt├│re jak si─Ö wydaje posiadaj─ů niczym nieograniczone ┼Ťrodki finansowe i oferuj─ů trzecioligowym zawodnikom wynagrodzenia na poziomie Prezydenta R.P. Patrz─ůc na te kwoty mam wra┼╝enie ┼╝e my ze swoim bud┼╝etem powinni┼Ťmy gra─ç w sz├│stkach pi┼ékarskich, bo na szersz─ů kadr─Ö nie by┼éoby nas sta─ç. Na szcz─Ö┼Ťcie tych klub├│w jest niewiele, nie ┼╝yj─ů one zbyt d┼éugo i osi─ůgaj─ů prawie zawsze niezadowalaj─ůce wyniki sportowe i finansowe.
Reasumuj─ůc dzi─Öki wszystkim wy┼╝ej wymienionym dobroczy┼äcom Klubu sytuacja finansowa jest stabilna, nie posiadamy ┼╝adnych zaleg┼éo┼Ťci, a wszelkie zobowi─ůzania regulowane s─ů terminowo.

Chcia┼ébym w tym miejscu bardzo gor─ůco podzi─Ökowa─ç wszystkim naszym sponsorom, ┼╝e w tak trudnych czasach nadal s─ů z nami i nas wspieraj─ů ÔÇô DZI─śKUJ─ś!
Wiem ┼╝e jest to bardzo ryzykowne, gdy┼╝ mo┼╝na kogo┼Ť pomin─ů─ç (oczywi┼Ťcie nie celowo), ale zaryzykuj─Ö i na ko┼äcu wywiadu przedstawi─Ö Pa┼ästwu tych dzi─Öki kt├│rym Miejski Klub Sportowy w Kluczborku funkcjonuje i godnie reprezentuje nasze miasto w rozgrywkach 3 ligi.

Ô×í A jak wygl─ůda rynek? Czy pozyskiwanie nowych sponsor├│w dalej wci─ů┼╝ jest takie bardzo trudne, a „wielkie” kluczborskie przedsi─Öbiorstwa nie anga┼╝uj─ů si─Ö w sponsoring ? Czy co┼Ť si─Ö zmieni┼éo?

Dwa lata byli┼Ťmy w pandemii, teraz ┼╝yjemy w kraju przyfrontowym w kt├│rym inflacja si─Öga 15%, a odsetki od kredyt├│w rosn─ů w tempie Formu┼éy 1. To wszystko sprawia ┼╝e na rynku jest niepewno┼Ť─ç co przyniesie najbli┼╝szy czas. Nie┼éatwo jest w takich okoliczno┼Ťciach pozyskiwa─ç nowych sponsor├│w ÔÇô dlatego cieszymy si─Ö, ┼╝e Ci kt├│rzy s─ů z nami od lat nadal nas wspieraj─ů, a pojawiaj─ů si─Ö tak┼╝e nowi!

Nie bardzo rozumiem co ma Pan redaktor na my┼Ťli m├│wi─ůc ÔÇ×wielkie kluczborskie przedsi─ÖbiorstwaÔÇŁ? W┼éa┼Ťnie takich wielkich przedsi─Öbiorstw KLUCZBORSKICH brakuje, te wszystkie firmy funkcjonuj─ůce w strefie ekonomicznej, to filie olbrzymich zak┼éad├│w kt├│re swoje dyrekcje i swoich w┼éa┼Ťcicieli maj─ů gdzie┼Ť w Polsce, a nawet za granic─ů i nie s─ů oni zainteresowani wspieraniem kluczborskiego lokalnego sportu, cho─ç kilka z tych firm uda┼éo nam si─Ö ÔÇ×naci─ůgn─ů─ç na par─Ö groszyÔÇŁ, kt├│re s─ů dla Klubu bardzo wa┼╝ne i za co jeste┼Ťmy im wdzi─Öczni.

Apeluj─Ö z tego miejsca do wszystkich kt├│rym zale┼╝y aby w Kluczborku by┼éa pi┼éka na odpowiednim poziomie, przyjd┼║cie, porozmawiajcie ÔÇô wesprzyjcie! Nam nie chodzi o miliony, ka┼╝de 100 z┼éotych b─Ödzie dla nas bardzo przydatne, jeste┼Ťmy otwarci na wszelkie formy wsp├│┼épracy! Dodam ┼╝e osoby prywatne mog─ů wst─Öpowa─ç do ÔÇ×Klubu 100ÔÇŁ to taka dodatkowa forma wsparcia i tu minimalna miesi─Öczna sk┼éadka wynosi 50 z┼éotych i ju┼╝ jeste┼Ťcie cz─Ö┼Ťci─ů Klubu.

Ô×í Jakie s─ů realne szanse na np. wywalczenie awansu do II ligi na zbli┼╝aj─ůce si─Ö w przysz┼éym roku 20-lecie klubu?

Nie jest tajemnic─ů ┼╝e nie jeste┼Ťmy krezusami w┼Ťr├│d klub├│w trzecioligowych, jednak ju┼╝ kilka razy ze stosunkowo niskim bud┼╝etem uda┼éo si─Ö MKS-owi wywalczy─ç awans. Jednak aby rozmawia─ç o awansie spe┼énionych musi zosta─ç wiele czynnik├│w. Podstawowym aspektem s─ů finanse Klubu, na dzi┼Ť nie sta─ç nas absolutnie na gr─Ö w drugiej lidze, a s┼éysz─ůc jakie pieni─ůdze oferuj─ů zawodnikom niekt├│re trzecioligowe kluby ÔÇô zastanawiam si─Ö czy sta─ç nas na lig─Ö trzeci─ů.

Ale przecie┼╝ pracuje si─Ö po to ┼╝eby walczy─ç o jak najwy┼╝sze cele. W rundzie wiosennej dru┼╝yna (dru┼╝yna to pi┼ékarze, sztab szkoleniowy i troch─Ö Zarz─ůd Klubu) stanowi┼éa monolit i ┼Ťwietnie rozumiej─ůcy si─Ö kolektyw, a pi┼ékarze udowodnili ┼╝e potrafi─ů gra─ç w pi┼ék─Ö i wygrywa─ç z najlepszymi ekipami tej ligi (patrz ┼Ül─Öza Wroc┼éaw czy Polonia Bytom).

Powstaje pytanie jak─ů cz─Ö┼Ť─ç obecnej kadry uda nam si─Ö utrzyma─ç, teoretycznie wszyscy zawodnicy (poza kilkoma kt├│rzy po wypo┼╝yczeniach musz─ů wr├│ci─ç do swoich klub├│w macierzystych i czeka─ç na ich decyzj─Ö) zadeklarowali ┼╝e je┼╝eli nie dostan─ů propozycji z wy┼╝szych lig to zostaj─ů w Kluczborku, jednak pewno┼Ť─ç b─Ödziemy mie─ç jak podpiszemy wszystkie umowy.

Kolejna kwestia to uzupe┼énienie kadry, prowadzimy rozmowy z kilkoma pi┼ékarzami, ale cz─Östo okazuje si─Ö, ┼╝e wyobra┼╝enie o wysoko┼Ťci wynagrodze┼ä w 3 lidze mamy zupe┼énie odmienne od kandydat├│w do gry w naszym Klubie (mimo ┼╝e naprawd─Ö nie p┼éacimy ┼║le), a jak ju┼╝ wspomnia┼éem rygorystycznie od lat trzymamy si─Ö pewnych ram finansowych. Nie spos├│b nie wspomnie─ç o ludziach do pracy w Klubie. Jak powszechnie wiadomo (nie b─Öd─Ö zwraca┼é uwagi na internetowe wpisy kilku ÔÇ×m─ůdrych bardzoÔÇŁ o wynagrodzeniach Zarz─ůdu) praca w Klubie jest prac─ů spo┼éeczn─ů, a prosz─Ö mi wierzy─ç jest jej bardzo du┼╝o. Potrzebujemy r─ůk do pracy, potrzebujemy ludzi chc─ůcych, za darmo, po┼Ťwi─Öci─ç sw├│j czas i pracowa─ç spo┼éecznie dla dobra kluczborskiej pi┼éki. Je┼╝eli kto┼Ť taki to czyta prosz─Ö o kontakt, pogadamy i zdecydujesz czy chcesz, zapewniam anonimowo┼Ť─ç!

Nast─Öpna ÔÇô chyba najistotniejsza kwestia ÔÇô to KASA! Nie da si─Ö nic zbudowa─ç bez pieni─Ödzy, je┼╝eli nasi dotychczasowi partnerzy pozostan─ů z nami, je┼╝eli jaka┼Ť cz─Ö┼Ť─ç z nich (najlepiej wszyscy) podnios─ů swoje ┼Ťwiadczenia, cho─çby o stop─Ö inflacji, je┼╝eli pojawi─ů si─Ö nowi ch─Ötni do wspierania Klubu, je┼╝eli ÔÇ×Klub 100ÔÇŁ b─Ödzie liczy┼é 50 (a najlepiej 100), a nie 12 os├│b to wtedy z czystym sumieniem powiem ÔÇô TAK b─Ödziemy walczy─ç o awans ÔÇô bo to jest sport i nawet miliony nie gwarantuj─ů awansu.
Ko┼äcz─ůc ju┼╝ ten przyd┼éugi wyw├│d, powiem tak chcemy gra─ç o najwy┼╝sze cele i zrobimy wszystko co w mocy czteroosobowego Zarz─ůdu ┼╝eby powy┼╝sze si─Ö spe┼éni┼éo, a jak b─Ödzie to oka┼╝e si─Ö na zielonej murawie (na marginesie murawa Stadionu Miejskiego w Kluczborku poddana zosta┼éa renowacji, a efekt├│w spodziewamy si─Ö ju┼╝ pod koniec lipca). Dodam tylko ┼╝e ka┼╝dy kibic, je┼╝eli nawet sam nie mo┼╝e pom├│c, to zna kogo┼Ť kto by m├│g┼é ÔÇô dlatego prosz─Ö namawiajcie samych siebie i znajomych do wspierania Klubu!

Ô×í Czy klub zamierza utrzyma─ç trzon kadry na nast─Öpny sezon? Czy ci─Ö┼╝ko b─Ödzie zatrzyma─ç wyr├│┼╝niaj─ůcych si─Ö graczy? Jak to si─Ö ma do sytuacji finansowej klubu?

W zasadzie to na to pytanie ju┼╝ odpowiedzia┼éem, ale dodam ┼╝e na dzi┼Ť siedmiu zawodnik├│w ma wa┼╝ne kontrakty, now─ů umow─Ö podpisa┼é ju┼╝ Adrian B┼éaszkiewicz (niezwykle gro┼║na pod bramk─ů przeciwnika ostoja naszej defensywy). Z kolejnymi o┼Ťmioma pi┼ékarzami jeste┼Ťmy ÔÇ×po s┼éowieÔÇŁ, mamy ustalone warunki i je┼╝eli nie dostan─ů ofert z wy┼╝szych lig (kt├│re ju┼╝ kompletuj─ů kadry) to zostan─ů u nas. Tradycyjnie kadra zostanie uzupe┼éniona nasz─ů zdoln─ů m┼éodzie┼╝─ů (juniorami), no i do tego kilka nowych twarzy i b─Ödzie mo┼╝na walczy─ç.
Niestety ju┼╝ dzi┼Ť wiemy ┼╝e dw├│ch zawodnik├│w kt├│rzy stanowili o naszej sile opu┼Ťci nasze szeregi i b─Öd─ů reprezentowa─ç barwy innego trzecioligowca z grupy trzeciej (smutek). Jesieni─ů w MKS-ie nie zagra te┼╝ ┼╗enia Nemtinov, kt├│ry wyjecha┼é z Polski i b─Ödzie kontynuowa┼é karier─Ö w Niderlandach oraz Mi┼éosz Staszkiewicz, Micha┼é Mocarski, kt├│rym ko┼äcz─ů si─Ö kontrakty, a Kuba Grzesiak i Krystian Wieczorek po okresie wypo┼╝yczenia wracaj─ů do swoich klub├│w macierzystych.

Ô×í Czego powinni┼Ťmy sobie ┼╝yczy─ç w zbli┼╝aj─ůcym si─Ö sezonie?

Ja poprosz─Ö o zdrowie, pieni─ůdze i cierpliwo┼Ť─ç ­čśŐ A czego ┼╝yczy─ç MKS-owi? Przede wszystkim sponsora g┼é├│wnego, kt├│ry tak na powa┼╝nie chcia┼éby si─Ö zaanga┼╝owa─ç w nasz Klub, przychylno┼Ťci partner├│w i szcz─Ö┼Ťcia na boisku i poza nim, a wszystkim jego pracownikom, zawodnikom i trenerom zdrowia.
Sk┼éadamy serdeczne podzi─Ökowania tym kt├│rzy w r├│┼╝nej formie wspierali i wspieraj─ů nasz─ů dzia┼éalno┼Ť─ç i dzi─Öki kt├│rym mo┼╝emy reprezentowa─ç Kluczbork w rozgrywkach 3 ligi. Dzi─Ökujemy!

A oto oni:

Pan Jarosław Kielar Burmistrz Miasta Kluczborka;
Pan Janusz K─Ödzia Przewodnicz─ůcy Rady Miejskiej w Kluczborku wraz z wszystkimi radnymi;
Pan Andrzej Buła Marszałek Województwa Opolskiego;
Pan Siergiej Borysiuk w┼éa┼Ťciciel firmy Foton z Opola;
Pan Adam Sokołowski ambasador naszego sportu, wielokrotny Mistrz Polski Kibiców Sportowych;
Pan Wojciech Putra Prezes Zarz─ůdu Cementowni ÔÇ×OdraÔÇŁ S.A. w Opolu;
Pan Mirosław Birecki Starosta Kluczborski;
Pan Tomasz Szulc firma Tomadex w Aleksandrowie ┼ü├│dzkim w┼éa┼Ťciciel marki Keeza;
Pan Krzysztof Guglas Prezes Zarz─ůdu Marcegaglia Polsa w Kluczborku;
Pa┼ästwo Agata i Piotr Kr├│l w┼éa┼Ťciciele firmy Vendico w Opolu;
Pan Leszek Kureczko w┼éa┼Ťciciel firmy Lech Mot w Ligocie G├│rnej;
Pan Adam Gronek w┼éa┼Ťciciel firmy transportowej Gronek w Kluczborku;
Pan Damian ┼üakomski Prezes Zarz─ůdu firmy Leader w Krzywi┼║nie;
Pani Ewa Felusiak i Pan Ryszard Feldman restauratorzy z Kluczborka, w┼éa┼Ťciciele firmy Rewa Ratuszowa w Kluczborku;
Pan Marcin Wiatr i Pan Mariusz Trawi┼äski szefowie ┼Ül─ůskiego Przedsi─Öbiorstwa Techniczno-Budowlanego w Kluczborku;
Panowie Stanis┼éaw i Edward Marciniak w┼éa┼Ťciciele firmy Chemia Bomar w Skorogoszczy;
Pan Krzysztof Kozłowski znany kluczborski przedsiębiorca;
Pan Marcin Szecel zwi─ůzany z naszym klubem od samych pocz─ůtk├│w jego istnienia;
Pan Artur Witek Prezes Zarz─ůdu Sp├│┼éki WiK Hydrokom w Kluczborku;
Pan Jan Jurkowski własciel firmy budowlanej Jurkowski w Kluczborku;
Pan Wies┼éaw Czarnecki Prezes Zarz─ůdu firmy Tyron w Kluczborku;
Pan Piotr Wiecha w┼éa┼Ťciciel firmy Fampra w Kluczborku;
Pan Piotr Wiecha własciciel firmy Fammet w Kluczborku;
Pan Przemys┼éaw Sk├│ra i Pan Witold Walentynowicz W┼éa┼Ťciciele Simba Shusi w Kluczborku;
Pan Fabian Juszaczak w┼éa┼Ťciciel firmy Juszczak w Ligocie Dolnej;
Pan Mariusz P─Ökala Prezes Zarz─ůdu Eko Region w Be┼échatowie;
Pan Krzysztof Nowicki i Pan Dariusz Weso┼éowski w┼éa┼Ťciciele firmy Promedia w Kluczborku
Pan Grzegorz ┼Üwi─Ötek Prezes Zarz─ůdu GPR Centrala Nasienna w Kluczborku;
Pan Ryszard Błaszków przyjaciel klubu;
Pa┼ästwo Jolanta i Stanis┼éaw Wr├│bel w┼éa┼Ťciciele firmy Baloon w Kluczborku;
Pan Roman Sowa i Jan Podg├│rny w┼éa┼Ťciciele firmy Lakpod Gaz w Kluczborku;
Pa┼ästwo Aneta i Jerzy Durka w┼éa┼Ťciciele Hurtowni Mikor w Kluczborku;
Pan Marcin M─ůczka firma Pro Fit w┼éa┼Ťciciel Centrum Fitness Shape Line w Kluczborku;
Pan Marcin Wiecha Prezes Zarz─ůdu Sp├│┼éki PKS w Kluczborku;
Pan Beniamin Godyla w┼éa┼Ťciciel Piekarni K┼éos w Kujakowicach;
Pan Norbert Wyrwich z Chocianowic;
Pan Jan Podg├│rski w┼éa┼Ťciciel Piekarni Bagietka w Kluczborku;
Pan Stanis┼éaw Le┼Ťko w┼éa┼Ťciciel Zak┼éadu Jubilerskiego w Kluczborku;
Pan Dawid Stro┼äski w┼éa┼Ťciciel Baru XL w Kluczborku;
Pan Andrzej Olech Dyrektor OSiR w Kluczborku i jego pracownicy kt├│rzy dbaj─ů o obiekty z kt├│rych korzystamy;
Panowie Jan Kardasz, Jacek Ciepko, Henryk Kalus, Ireneusz Wenerski, Jacek Pierzyński, Grzegorz Skóra, Jerzy Wójtowicz, Bolesław Bednarczuk, Adam Michalewski, Waldemar Jonczyk i Jan Sadowski (ostatni, ale nie ostatni).

Szczeg├│lne podzi─Ökowania kieruj─Ö do Pani Barbary Ziory i Pana Waldemara Sosina (tak to jest Prezes MKS-u) w┼éa┼Ťcicieli Agencji Reklamowej VALDEX w Kluczborku – dzi─Ökujemy i ┼╝yczymy jak najwi─Öcej cierpliwo┼Ťci szczeg├│lnie do nas!

Bardzo serdecznie wszystkim wymienionym dzi─Ökujemy i polecamy si─Ö na przysz┼éo┼Ť─ç, a tych kt├│rych tu, nie celowo, pomin─ů┼éem bardzo, bardzo PRZEPRASZAM!