- PIERWSZA DRUŻYNA WOKÓŁ KLUBU

Derby Opolszczyzny KS Polonia Nysa – MKS Kluczbork.

Już jutro (19.11) w sobotę derby Opolszczyzny! MKS jedzie do Nysy powalczyć o kolejne punkty. Będzie to ostatnia  kolejka gier w rundzie jesiennej.

Ostatnie ligowe spotkanie między tymi zespołami zostało rozegrane w Nysie 22.05.2021. Górą był wtedy nasz zespół, wygraliśmy 3:1, a do bramki gospodarzy trafili Jaszczak, Nykiel i Zieliński.

Mecz w Nysie nie będzie łatwym zadaniem, gdyż Polonia potrafi wykorzystać atutu własnego boiska. W rundzie jesiennej na własnym stadionie rozegrała aż 12 meczów, notując 6 zwycięstw, 2 remisy i 4 porażki. Ostatnie ligowe spotkanie z Odrą Wodzisław, zakończyło się wynikiem 1:1.

MKS w czterech ostatnich spotkaniach sumiennie zbiera punkty, czy uczyni to także w meczu z Nysą? Zapewne marzą o tym kibice i włodarze  naszego klubu, a także cała biało-niebieska drużyna. Ostatnie ligowe zwycięstwo  z Górnikiem II Zabrze (5:1), nie może nas uśpić.

Dodatkowego smaczku tej rywalizacji dodaje fakt, że obie ekipy dzielą jedynie 2 punkty. Polonia z dorobkiem 21 punktów zajmuje 8 miejsce, MKS uzbierał punktów 19, co daje 9 miejsce w tabeli. Mecz ten pokaże, która z drużyn przezimuje dzierżąc tytuł drugiej siły Opolszczyzny.

W tabeli jest bardzo ciasno i żeby spokojnie przygotowywać się do wiosennego grania, warto przywieźć do Kluczborka 3 punkty.

Jedno jest pewne, derby rządzą się swoimi prawami i wyzwalają dodatkowe emocje. Podsumowując, czeka nas mecz walki o każdy centymetr boiska.

Jutrzejsze zawody poprowadzi Pan Bartosz Owsiany – Opolski ZPN.

Do boju MKS!