- AKADEMIA MŁODZIEŻ PRZYPIĘTY WOKÓŁ KLUBU

Co słychać w Akademii

Nasza młodzież trenująca w Akademii MKS Kluczbork, wchodzi na coraz wyższe poziomy, co za tym idzie osiąga dobre wyniki sportowe. Trener Koordynator  Piotr Grzyb o tym co już było i o planach na przyszłość.

Rozmawiamy przed samymi świetami, no i jest się z czego cieszyć.

red. Drużyny naszej Akademii zajmują w sowich ligach pierwsze miejsca, jest powód do satysfakcji?

Piotr Grzyb: Ostatni czas w naszej Akademii to wejście w sezon i już każda z grup posmakowała ligi. Tak na tę chwilę możemy być zadowolni z pracy całego sztabu trenerskiego, oczym świadczą wyniki oraz powołania do kadry województwa dla naszych zawodników.

red. Czy może pan przybliżyć naszym kibicom jak wygląda sytuacja w poszczególnych grupach?

Piotr Grzyb: Zespoły Trampkarzy pod wodzą Trenerów Kamila Kamienikia i Dawida Pacholaka (kierownik Tomasz Ogrodowiak),  pierwszy zespół uzbierał 13 punktów (4 zwycięstwa i 1 remis), co na chwilę obecną daje im pozycję lidera. Druga drużyna Trampkarzy też odniosła przekonywujące zwycięstwo i piastuje tytuł lidera.

Drużyna Juniorów Młodszych prowadzona przez trenerów Gracjana Gacmagę i Marka Haładyna (kierownik Adam Michalewski)odniosła komplet zwycięstw i z dorobkiem 15 punktów również zasiada na fotelu lidera. Za tydzień czeka ich bardzo trudne spotkanie, zagramy w Czarnowąsach, które mają tyle samo punktów. życzymy im powodzenia i trzymamy kciuki.

Drużyna Juniorów Starszych, prowadzona przez Dariusza Surmińskiego (kierownik Wojciech Pacholak), również nie próżnuje i jak wyżej wymienione zespoły także zasiada na fotelu lidera – 3 spotkania i 3 zwycięstwa!

red. Faktycznie pięknie to wygląda, ale to dopiero początek grania.

Piotr Grzyb: Tak to prawda, to dopiero początek i dużo pracy przed nami. osiągnięte do tej pory wyniki jednak dają przysłowiowego kopa do realizacji celów postawionych trenerom i całemu sztabowi Akademii. Cieszy dobra frekwencja na treningach, indywidualna praca z zawodnikiem i bardzo dobra współpraca całego sztabu. Jestem przekonany, że są to odpowiedni ludzie na odpowiednich miejscach. Kiedyś już o tym wspominałem, że naszym dalekosiężnym celem jest to aby każdy zespół MKS Kluczbork grał na najwyższym szczeblu wojewódzkim a nawet centralnym!

red. Jak zbudować tak silne drużyny, aby pokusić się o grę na ogólnopolskim podwórku?

Piotr Grzyb:Mamy swoje plany i chcemy je realizować, krok po kroku. Biorąc pod uwagę to, że w naszym klubie jest dużo zawodników z regionu prowadzimy również stałą obserwację zawodników z kategorii Młodzika. W najbliższym czasie będziemy ich zapraszać na otwarte treningi „Elitarnej Grupy Młodzika” (EGM). Zawodnicy dzięki naszemu kolejnemu działaniu będą mogli sprawdzić się w gronie najlepszych oraz uczestniczyć w darmowych treningach EGM prowadzonych przez sztab Akademii MKS Kluczbork.

W miesiącu maju planujemy spotkanie z przedstawicielami i trenerami klubów, które chciałyby wejść w stałą współpracę z MKS Kluczbork. Chcemy przedstawić im nasze założenia pracy z młodzieżą oraz porozmawiać o przyszłości piłki nożnej w naszym regionie. Już dziś zapraszamy na spotkanie (szczegóły wkrótce).

red. Rzeczywiście plany ciekawe i oczywiście kibicujemy aby się one powiodły.

Piotr Grzyb: To tak w pigułce „co w trawie piszczy

Chętnych zawodników oczywiście zapraszamy na treningi i rozwijanie swojej pasji wraz z MKS Kluczbork.

Życzę wszystkim naszym zespołom utrzymania dobrej formy i jak najlepszych wyników w każdym kolejnym meczu.

Naszym kibicom życzę wesołych Świąt Wielkanocnych!

Ze sportowym pozdrowieniem Trener Koordynator MKS Kluczbork Piotr Grzyb.

red. Dziękujemy za rozmowę i do następnego razu.